Tanácsok nyelvtanuláshoz

1.Milyen lehetőségek vannak nyelvtanulásra az Egyetemen?

Az egyetemen rengeteg nyelvi óra közül választhatsz, attól függően, hogy mit szeretnél: 

  1. nyelvvizsgát szerezni a diplomához (lásd ITT )
  2. szinten tartani a meglévő tudásod (lásd ITT)
  3. munkaképes szakmai nyelvtudást szerezni (lásd az Idegen nyelvű szakmai program menüpontban és a Nyelvvizsga felkészítő kurzusoknál) ,
  4. új nyelvet tanulni és egyéb nyelvi készséget fejleszteni (lásd ITT),



2.Hol lehet jelentkezni a nyelvi órákra?

Félév elején a kötelező vagy szabadon választható tárgyfelvételkor tudod felvenni őket a Neptunban.


3.Hogyan válassz órát?

A nyelvtanulás és a nyelvvizsga megszerzésének egyes lépéseit fontos már az első félévben megtervezned. Hogy megkönnyítsük a választást, klikkelj a szakodra és kövesd az alábbi útmutatót:

  1. gazdaságtudományi mesterszakok 
  2. kommunikáció és médiatudomány alap- és mesterszak
  3. művészeti és művészetközvetítő alap- és mesterszakok
  4. nemzetközi gazdálkodás alapszak
  5. nemzetközi tanulmányok alapszak
  6. turizmus-menedzsment mesterszak
  7. turizmus-vendéglátás alapszak
  8. üzleti alapszakok

Ha az útmutató elolvasását követően vagy a tantárgyválasztássál kapcsolatosan további kérdéseid lennének, itt találsz gyors segítséget: GYIK


4. Kötelező nyelvet tanulni?

A nyelvi órák egy része szabadon választható, egy része pedig kötelező. Mindegyik nyelvi óra kreditértékkel rendelkezik, azaz a szabadon választható vagy kötelező kreditek terhére vehető fel.


5.Kell fizetni a nyelvi órákért?

A nyelvi órákat a szabadon választható vagy kötelező kreditek terhére veheted fel, így nem kell értük külön fizetni, ez csak abban az esetben szükséges, ha túlléped a szakodhoz tartozó szabadon választható vagy kötelező kreditkeretet. Az elszámolásra a záróvizsga előtt kerül sor.


6.Mikor és hol vannak a nyelvi órák?

A nyelvi órákat a Nagy Lajos, király úti és a Rózsa utcai campusokon tartjuk. A nyelvi órák a normál órarend részei, így a megszokott órarendi időpontokban veheted fel őket.


7.FONTOS:

  1. Bármelyik stratégiát választod, ha nincs nyelvvizsgád,a tárgyfelvétel előtt írd meg a CooSpacerendszerben található online szintfelmérőt. A nyelvi szintfelmérőről ITT olvashatsz részletesebben.
  2. Az egyes szakoknál ismertetett lehetőségek nem zárják ki egymást, tehát például lehet készülni a nyelvvizsgára, és ezzel párhuzamosan el lehet kezdeni új nyelvet tanulni.
  3. Általános nyelvi óra keretében (nyelvi alapozó I., II., és III.) 12 nyelvből (angol, arab, francia, holland, japán, kínai, német, olasz, orosz, portugál, spanyol, svéd) választhatsz, és bármennyi nyelvet tanulhatsz. 
  4. Levelező tagozaton intenzív, 40 órás nyelvi alapozót is indítunk péntek délután német és angol nyelven, illetve elegendő jelentkező esetén más nyelven is. 
  5. Levelező tagozaton az alábbi nyelvek érhetők el: angol, francia, német, olasz, spanyol.
  6. Az arab, holland, japán, kínai, orosz, portugál és svéd óra mindig kezdő szintről indul, így ezekből a nyelvekből nem kell szintfelmérőt írni. 
  7. A kínai a többi nyelvtől eltérően heti két óra, és jó, ha tudsz valamennyit angolul.
  8. A nyelv kiválasztásánál érdemes átgondolnod, hogy mennyi tudással rendelkezel az adott nyelvből, illetve van-e belőle általános vagy szakmai nyelvvizsga. 
  9. Ha nem az angol a fő nyelved, akkor mindenképpen kezdd el tanulni már első évben!