Kommunikáció és médiatudomány alap- és mesterszak
- Válassz másik nyelvet: vedd fel a nyelvi alapozó I-es kurzust a neked megfelelő időpontban, az általad választott nyelvből, és az oktató az első órán gondoskodik arról, hogy a neked leginkább megfelelő csoportba kerülj.
- A nyelvi alapozó I-et a nyelvi alapozó II és III követi, majd a középfokú nyelvvizsga előkészítő I. és II. Ha a szintfelmérőd 80% feletti, választhatod a középfokú nyelvvizsga előkészítő I. és II-es órát is.
- Ha jó ütemben haladsz, nem biztos, hogy szükséges az összes alapozó kurzust felvenned és két félévet járnod a nyelvvizsga-előkészítőre. Ez attól függ, hány félév alatt éred el az általad kitűzött szintet. Írd meg minden félév elején a szintfelmérőt, és amint elérted a 80%-ot, az alapozó kurzusok helyett inkább a nyelvvizsga-előkészítőt ajánljuk. Ezzel kapcsolatban nyugodtan kérj tanácsot nyelvtanárodtól.
- Tartsd szinten nyelvtudásod: vegyél részt az Idegen Nyelvű Szakmai Programban, amely több idegen nyelvi szaktárgy teljesítését jelenti.A programhoz tartozó tárgyak célja a szakmai ismeretkörök idegen nyelven történő elsajátítása, a munkaképes nyelvhasználat megteremtése.
A tárgyak listáját lásd a mintatantervben, illetve az egyes szakoknál.
A Budapesti Metropolitan Egyetem idegen nyelvű szakmai programjának lényege, hogy 3 mintatantervileg kötelező tárgy idegen nyelven történő teljesítésével az Egyetem – a képzésben megszerezhető oklevél mellé – tanúsítványt állít ki a hallgatók részére.
A tanúsítvány igazolja a tantárgyak idegen nyelven történő sikeres teljesítését, amely a jövőben, a továbbtanulás és a karrierépítés szempontjából előnyt jelenthet.
Erről kapsz betétlapot az oklevél mellé, továbbá nagyobb eséllyel tudsz részt venni az Erasmus programban és a Tudományos Diákkör (TDK) idegen nyelvi szekciójában.
- Ha a középfokú nyelvvizsgád angolból van, készülj a felsőfokú vizsgára a Felsőfokú nyelvvizsga előkészítő I. és II. kurzuson.
- Tanulj üzleti szakmai nyelvet:Középfokú üzleti nyelvvizsga felkészítő I. és II. vagy Gazdasági szaknyelv I. és II.
- Szerezz a multinacionális cégek által értékelt nemzetközi kommunikációs nyelvvizsgát: TOEIC felső I. és II. felkészítő kurzus és TOEIC nyelvvizsga házon belül.
- Szerezz szakmai nyelvtudást: ha a nyelvvizsgád az angol, akkor válaszd például az International Communication szakirányt, hogy diplomádat egy értékes angol nyelvű szakiránnyal gazdagítsd.
Vedd fel a középfokú nyelvvizsga előkészítő I és II kurzust, hogy mielőbb megszerezd a komplex nyelvvizsgát. A nyelvvizsga-előkészítővel párhuzamosan tanulhatsz másik nyelvet is, és felvehetsz idegen nyelvi szaktárgyat is a szintfelmérő eredményének függvényében.
- Vedd fel a nyelvi alapozó I-es kurzust a neked megfelelő időpontban, az általad választott nyelvből, és az oktató az első órán gondoskodik arról, hogy a neked leginkább megfelelő csoportba kerülj.
- A nyelvi alapozó I-et a nyelvi alapozó II. és III. követi, majd a középfokú nyelvvizsga előkészítő I és II. Ha jó ütemben haladsz, nem biztos, hogy szükséges az összes alapozó kurzust felvenned és két félévet járnod a nyelvvizsga-előkészítőre. Ez attól függ, hány félév alatt éred el az általad kitűzött szintet. Írd meg minden félév elején a szintfelmérőt, és amint elérted a 80%-ot, az alapozó kurzusok helyett inkább a nyelvvizsga-előkészítőt ajánljuk. Ezzel kapcsolatban nyugodtan kérj tanácsot nyelvtanárodtól. Az alapozó III-as teljesítése után akkor is felveheted a nyelvvizsga előkészítőt, ha nem éred el a 80%kot a szintfelmérőn.