Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Vörös Viktória / Képi ábrázolás alapszak | Budapesti Metropolitan Egyetem

Vörös Viktória / Képi ábrázolás alapszak

„E három év alatt rengeteget fejlődtem és ezt mind az oktatóimnak köszönhetem. Új látásmódot és kreativitást kaptam a kritikájuk és segítőkészségük által, amit a későbbi munkáim során vagy bárhol az életben tudok majd alkalmazni.”

Vörös Viktória Képi ábrázolás alapszakunkon végzett. Kiállított a Masters, Students plakátkiállításon a Szimplában és a II. Posterfesten is, legtöbbször saját élményeiből merít az alkotás során, kihívás számára, hogy megtalálja a témához legmegfelelőbb festészeti, grafikai technikát.

   

Miért ezzel a területtel foglalkozol?
Gyerekkorom óta szívesen nyúlok a különböző grafikai, festészeti eszközökhöz, hiszen ezeknek köszönhetően lehetőséget kapok, hogy a saját elképzelésem által leképezhetem a körülöttem lévő világot.

Miért ezt a szakot választottad?
Már gimnazista koromban az volt az elképzelésem, hogy a művészet irányában szeretnék továbbtanulni és mindenképpen szerettem volna a festészetet és a grafikai technikákat a lehető legjobban elsajátítani. Ezt a Képi ábrázolás szak, a tantárgyai és az oktatói mind képviselték számomra.

   

Mi inspirál?
Munkáim során a saját életem adja a legtöbb inspirációt, a megélt élményeim, gondolataim segítenek egy-egy feladat elindulásánál, kidolgozásánál.

Melyek voltak a kedvenc egyetemi munkáid és miért?
Több kedvenc egyetemi munkám is van, ezek mind különböző tanórákon készültek. Egyik ilyen kedvenc tantárgyam Gerber Pál mesterem által tartott Kreatív tervezési és vizuális gyakorlatok 3. volt. Gerber Pál segítőkészsége, kreatív, szokatlan órai feladatai új irányba indítottak el. Ekkor kísérleteztem a szöveg és kép kapcsolatán, valamint a leegyszerűsített, vonalszerű ábrázolási módon, amik a diplomamunkám fő jellemzői.

Továbbá Gál Krisztián Plakáttervezés és Kreatív tervezési órája megmutatták számomra a Tervezőgrafika szak kreativitását. Ekkor elkezdtem a plakáttervezés irányába is elmozdulni és kipróbálni ezt a fajta alkotást. Ez az időszak, a plakátok és Gál Krisztián tanácsai, szemlélete is kellettek a fejlődésemhez, hisz ez az ismeretlen irány kipróbálásával új ötletek és megoldások tárultak elém.

      


Mi volt a diplomamunkád? Miért ezt a témát választottad?
A diplomamunkám 36 darab A/4-es méretű festménysorozat, amelyek barna kréta és különböző színű hígított olajfesték technikával készültek - címe Félperces gondolatok. A sorozatom fő témája a nőiség megjelenítése, leképezése a saját gondolataimmal társítva. A munkáimon látható női figurákat nem az idealizált szépség, tökéletesség felől szerettem volna bemutatni, hanem magát a valósághű, hétköznapi testet szerettem volna érzékeltetni. Továbbá a munkáimon olvasható szövegek, mondatrészletek egy sajátos filozofikus, ugyanakkor a teljesen hétköznapi gondolataim, amelyek valamilyen módon összefüggenek a figurákkal. A szövegek általában a hétköznapi problémáimat, és őszinte gondolataimat tárják fel, olykor komikusak, vagy éppen, hogy szomorúak. Ezért is gondolok a diplomamunkámra úgy, mint a személyes naplómra.

   

   

   


Mivel járult hozzá a szakmai fejlődésedhez a METU az egyetemi évek alatt?
E három év alatt rengeteget fejlődtem és ezt mind az oktatóimnak köszönhetem. Új látásmódot és kreativitást kaptam a kritikájuk és segítőkészségük által, amit a későbbi munkáim során vagy bárhol az életben tudok majd alkalmazni.

Mit mondanál annak, aki most felvételizik, miért érdemes a METU-t választania?
A tanárok szakértelme és órai feladatai nagyon sokban fognak hozzájárulni a fejlődésedhez, de ehhez az is kell, hogy szorgalmas legyél és akarj is tenni érte! :)

   

Hogy érzed magad a frissdiplomásként?
Nagyon boldog vagyok, hogy elvégeztem ezt az egyetemet és diplomát szereztem! És kíváncsian várom, hogy mit hoz a jövő számomra és a munkáim számára!

Milyen élmény volt a diplomavédésed?
Őszintén én sokkal komorabbnak és nehezebbnek gondoltam a diplomavédést. Ehelyett pedig egy jó hangulatú beszélgetés és prezentációs vetítés volt az egész! A tanárok ekkor is segítettek és sok hasznos tanáccsal láttak el a diplomamunkám továbbfejlesztéséhez.

Milyen terveid vannak a jövőre?
Egy ideig befejezem a tanulást és szabadúszó leszek, önálló művész. A diplomamunkámban szereplő festményeimet valamilyen módon szeretném a közönségnek és művészeti köröknek bemutatni. Továbbá sok új ötletem van még a diplomamunkám továbbfejlesztéséhez és más munkák létrehozásához!