Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Szatmári Fanni Virág / Kézműves tárgykultúra alapszak | Budapesti Metropolitan Egyetem

Szatmári Fanni Virág / Kézműves tárgykultúra alapszak

„A legkülönfélébb dolgok hatnak rám, különböző kultúrák, természeti gyűrődések, vagy akár egy különleges állat.” 

Fanni Kézműves tárgykultúra alapszakunk divatékszer és -kiegészítő tervezés specializációján diplomázott. Munkájával szerepelt a Marie Claire Fashion Days 2016 keretében rendezett METU-s bemutatón a Várkert Bazárban, valamint a szombathelyi Ezer szállal című kiállításon is.


   


Miért ezzel a területtel foglalkozol?
Már egész kicsi korom óta a legfőbb kikapcsolódást számomra a rajzolás jelentette, a legjobban pedig ruhákat szerettem rajzolni. Ezért viszonylag korán kialakult bennem, hogy ezzel a területtel szeretnék foglalkozni, amelyre később tudatosan készültem. 


Miért ezt a szakot választottad?
A Kisképző esti OKJ-s szakán ismerkedtem meg a kiegészítők készítésével, amit igazán megszerettem, így amikor az egyetemen a specializáció választás során divatékszer és -kiegészítő tervezést választhattam nagyon örültem.


Mi inspirál?
A legkülönfélébb dolgok hatnak rám, különböző kultúrák, természeti gyűrődések, vagy akár egy különleges állat. Jelenleg a technológia és a kézművesség együttes felhasználása foglalkoztat.


Melyek voltak a kedvenc egyetemi munkáid és miért?
Az egyik legérdekesebb kísérletezés számomra a Modillo cipő volt,  amelynek inspirációja a tobzoska és a tatu páncélzata. Kecskebőrből készült háromszög elemekből épül fel a lábbeli. 


   


A másik két munkám, amit megemlítenék a torockói népművészetből inspirálódott táska, és a sertésbőrből készült geometrikus fejdíszek.


   

     


Mi volt a diplomamunkád? Miért ezt a témát választottad?
Diplomamunkám nyaksál kollekcióját a japán kimonók és dzsekik nyakrésze, a cipő kollekciót a japán geta és a 3D nyomtatás inspirálta. A 3D nyomtatás technológiája régóta foglalkoztatott, egy olyan cipőtalp létrehozásával kísérleteztem, amely elég rugalmas és strapabíró, hogy járni lehessen rajta.

   


Mivel járult hozzá a szakmai fejlődésedhez a METU az egyetemi évek alatt?
Főként azzal, hogy szakmailag elismert tanároktól nagyon sokat tanulhattam. 

Mit mondanál annak, aki most felvételizik, miért érdemes a METU-t választania?
Az egyetemi évek alatt lehet kísérletezni, új anyagokat megismerni és fejlődni.

Hogy érzed magad frissdiplomásként?
Nagyon jó érzés, már az új feladatokra összpontosítok.

     

Milyen élmény volt a diplomavédésed?
Rettentően izgultam, de a témavezetőim támogattak, meghatározó és pozitív élmény marad számomra. 

Milyen terveid vannak a jövőre?
Mindenképp szeretnék még tanulni, új technikákat elsajátítani és a cipőkészítéssel is foglalkozni, illetve a diplomamunkám során létrehozott tárgyakat tovább fejleszteni.