Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Drozdik Ilona / Formatervező művész mesterszak | Budapesti Metropolitan Egyetem

Drozdik Ilona / Formatervező művész mesterszak

„Az számomra a legnagyobb inspiráció, ha látom, hogy az engem körülvevő emberek sikeresek, elérik céljaikat.”

Drozdik Ilona Formatervező művész mesterszakunkon diplomázott. Szerteágazó érdeklődését már alapszakosként többféle művészeti területen kipróbálta, a mesterképzés alatt is a sokféleségre és a minél szélesebb körű tudás-szerzésre fókuszált.

Miért ezzel a területtel foglalkozol?
A Képi Ábrázolás (jelenleg: Képalkotás alapszak/képalkotás szakirány) alapszak elvégzése után felmerült bennem, hogy jó lenne valami új dologba belevágni. Ez az új dolog a Formatervező művész mesterszak lett. Sok mindent tanultam már (grafika, festés, rajzolás, varrás, mozaikozás, stb.) de a 3D tervezés még nem volt a listámon.


Miért ezt a szakot választottad?
Felkeltette az érdeklődésemet a 3D látványtervezés, valamint az, hogy a környezetemben fellelhető tárgyak tervezésével foglalkozzak.

Milyen alapszakon végeztél és honnan érkeztél a METU-ra?
A METU Képi ábrázolás alapszakáról érkeztem, nem is volt kérdés a mesterképzésre való felvételikor, hogy sulin belül maradjak-e.

Mi inspirál?
Az számomra a legnagyobb inspiráció, ha látom, hogy az engem körülvevő emberek sikeresek, elérik céljaikat. Ebből tudok motivációt meríteni és tudom, hogy ha elhatározok valamit és azért megdolgozok, akkor biztosan elérem a célomat.

Melyek voltak a kedvenc egyetemi munkáid és miért?
A mesterképzés alatt számos izgalmas féléves feladatot kaptunk, két kedvencem is akad ezek közül:
Az egyik a "Balloon tent" fagyvédő sátor tervezése volt, azért mert egy olyan témának kellett utána járni (kert, növények), ami minden kertes házban élő embert érinthet. 



A másik pedig Philip Starck inspirálta "Kaktusz" dekoráció megalkotása volt, azért mert így megismertem egy híres designer munkásságát és a rá jellemző stílusban létre tudtam hozni egy egyszerű, de mégis érdekes dekorációt.


 


Mi volt a diplomamunkád? Miért ezt a témát választottad?
A diplomamunkám egy olyan férfi ékszer kollekció, amely eredeti díszítő funkcióján túl gyógyszer tárolásra is alkalmas.
Több szempontból is a gyógyszertároló férfi ékszerkollekciót választottam, az egyik ahhoz kapcsolódik, hogy szeretném az általános gondolkodásmódot megváltoztatni az ékszer fogalmával kapcsolatban (az ékszer szót a legtöbben a női ékszerrel azonosítják). A témaválasztásom másik oka a gyógyszertárolási funkció hozzárendelése az ékszerhez, ami abból adódott, hogy a legtöbb ember napi szinten szed gyógyszert vagy akár étrendkiegészítőket,vitaminokat. Ez a hasznos funkció jól kiegészítheti az ékszer dekorativitását és „elrejtheti” a gyógyszerszedés kellemetlenségeit is.

  


Mivel járult hozzá a szakmai fejlődésedhez a METU az egyetemi évek alatt?
Nagyon sok támogatást és segítséget kaptunk tanárainktól. Olyan biztos szakmai alapra is szert tudtunk tenni ez alatt a 2 év alatt, ami a későbbiekben segíteni fog minket abban, hogy el tudjunk indulni a szakmában, mint formatervezők.

Mit mondanál annak, aki most felvételizik, miért érdemes a METU-t választania?
Már alapképzésen is az tetszett meg a legjobban a METU-ban, hogy nagyon sok gyakorlati óra van. A tanároktól nagyon sokat tanultam, sokféle manuális és számítógépes grafikai technikát sajátítottam el. Mesterképzésen egy új irányt fedeztem fel a formatervezéssel. Biztos vagyok benne, hogy az egyetemi évek alatt szerzett tapasztalattal elindulhatok a saját utamon.


  

Hogy érzed magad friss(másod)diplomásként?
Én még itt nem állok meg a tanulással, egy újabb mesterdiplomára vetettem szemet, ugyanis a tanítás is felkeltette az érdeklődésemet. 

Milyen élmény volt a diplomavédésed?
Meglepően nyugodt volt a légkör, nem éreztem semmi feszültséget. Szerintem mindenki nagyon jól szerepelt a szakomon, úgy is, hogy online volt a védés.

Milyen terveid vannak a jövőre?
Még szeretnék 1-2 évet tanulni, amíg van hozzá kedvem, aztán meg kell kezdeni a nagybetűs életet. :)