Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Best of Metu 2023 / Mormoe Nátánáel / Televíziós műsorkészítő BA | Budapesti Metropolitan Egyetem

Mormoe Nátánáel / Televíziós műsorkészítő BA

Best of METU diploma 2023: Interjú Mormoe Natanáellel, a Budapesti Metropolitan Egyetem Televíziós műsorkészítő BA szakon végzett hallgatójával.   

Best of METU diploma 2023 

Mormoe Nátánáel / Televíziós műsorkészítő BA 

Ha egy inspiráló és gyakorlatorientált tanulási környezetben szeretnétek fejlődni, akkor érdemes a METU-t választani. 

Mormoe Nátánáel a METU Televíziós műsorkészítő BA szakán diplomázott. Az alkotás öröme, az emberekre gyakorolt hatás és a technikai fejlődés inspirálja leginkább vágó és rendezői munkái során. A METU-n többek között valós tapasztalatokra, közösségre és szakmai kapcsolatokra lelt.


Miért ezzel a területtel foglalkozol, miért ezt a szakot választottad? Mi inspirál?  

A film és videó világa mindig is lenyűgözött, mert szeretek történeteket mesélni vizuálisan. A Televíziós műsorkészítő szakon az egyedi hangulatok és érzések megteremtése inspirál a fények, színek és vágás segítségével. A filmek és a műsorok nagy hatást gyakorolnak az emberekre, és szeretnék részt venni ebben a hatásban. Az alkotás öröme és a technológiai fejlődés folyamatos inspirációt nyújt számomra. Összességében a kreatív kihívások és a történetmesélés ereje motivál a területen való tevékenységre. 

Melyek voltak a kedvenc egyetemi munkáid és miért?  

Az egyetemi éveim alatt számos izgalmas projekten dolgoztam, amelyek közül néhány különösen mély nyomot hagyott bennem. Ráadásul ezek segítettek nekem abban is, hogy eldöntsem, milyen irányban szeretnék tovább haladni az operatőr-vágó pályámon. Habár kiemelni nem tudnék egyet, de kedvenc projektjeim az Origo filmstúdióban készült anyagok. 

Mi volt a diplomamunkád? Miért ezt a témát választottad?  

Diplomamunkám egy fikciós rövidfilm volt, amelyen közösen dolgoztunk Doszpoth Viktorral. Ő operatőrként, én pedig rendező-vágóként vettem részt a munkafolyamatokban. A film két ember megismerkedéséről szól és annak bonyolultságairól. Igazából nem is a témát választottam először, hanem a helyszínt és a fő elemet, majd e köré próbáltam egy mondhatni izgalmas, érdekes sztorit kerekíteni.


Mivel járult hozzá a szakmai fejlődésedhez a METU az egyetemi évek alatt?  

A METU-n töltött egyetemi évek számos módon hozzájárultak a szakmai fejlődésemhez. A valós projektek során megtanultam a csapatmunka és kommunikáció fontosságát. Az elhivatott oktatók és a frissített technikai ismeretek segítettek lépést tartani a változó TV és filmiparral. A filmes klubok, workshopok és filmfesztiválok pedig szélesebb perspektívákat nyitottak számomra az iparágba való betekintéshez. Mindez megalapozta a magabiztos kilépést az egyetemről és a szakmai pályám elkezdését. 

Mit jelent számodra az alkotóegyetem jellege a METU-nak?  

Az alkotóegyetem jellege a METU-nak számomra azt jelenti, hogy a tanulmányaim során valós projektekben vehettem részt, valós alkotói tapasztalatot szerezve. Ez lehetővé tette számomra a gyakorlati készségek fejlesztését, saját kreativitásom kibontakoztatását és magabiztos lendületet a szakmai pályafutásom útján. 

Mit mondanál annak, aki most felvételizik, miért érdemes a METU-t választania?  

Azoknak, akik most fontolgatják a METU-n való felvételizést, elmondanám, hogy a METU egy olyan intézmény, ahol nemcsak elméleti ismereteket szereznek majd, hanem aktív részesei lehetnek a kreatív alkotói folyamatoknak is. Itt olyan lehetőségek várnak, amelyek révén valós projektekben dolgozhatnak, és valóságos filmes és vágói kihívásokat élhetnek át. 
 
A METU-nál a tanárok nem csak oktatók, hanem tapasztalt szakemberek, akik átadják a valódi, iparági tudást és a legújabb fejlesztéseket. A gyakorlati tapasztalatok és projektalapú tanulás révén olyan készségeket fejleszthetnek ki, amelyekkel magabiztosan léphetnek ki a valós munkakörnyezetbe. 
 
A METU egy olyan közösséget is kínál, ahol a diákok együtt alkothatnak, ötleteket oszthatnak meg és inspirálódhatnak egymástól. A filmes klubok, workshopok és rendezvények pedig lehetőséget adnak arra, hogy a szakmai kapcsolatokat kiépítsék és megismerjék a filmes világ különböző aspektusait. 
 
Összességében a METU azzal a lehetőséggel szolgál, hogy a diákok valós tapasztalatokat szerezzenek, kreatív ötleteket valósítsanak meg és készen álljanak a filmes és vágói szakma kihívásaira. Ha egy inspiráló és gyakorlatorientált tanulási környezetben szeretnétek fejlődni, akkor érdemes a METU-t választani. 

Milyen terveid vannak a jövőre?  

A jövőben az a célom, hogy továbbfejlesszem operatőri és vágói képességeimet, és még mélyebben belemerüljek a filmes és televíziós művészvilágába. Szeretnék olyan projekteken dolgozni, amelyek kihívásokat jelentenek és lehetőséget adnak az alkotásra. Fontosnak tartom, hogy továbbra is nyitott maradjak az új technológiákra és módszerekre, amelyek a filmkészítést folyamatosan fejlesztik. 
 
Ezen kívül szeretnék még többet tanulni akár workshop, akár oktatás keretein belül, hogy ezáltal sok-sok szakmai ismeretet és inspirációt szerezzek.  

Szeretném folyamatosan bővíteni a vizuális ’storytelling’ repertoáromat, hogy még hatékonyabban tudjak történeteket mesélni a kamera és a vágás segítségével. 
 
Operatőr-vágóként a célom az is, hogy olyan projekteken dolgozzak, amelyek értékes üzeneteket hordoznak és hatással vannak az emberek gondolkodására és érzelmeire. A társadalmi kérdések és az emberi élet sokszínűsége mind olyan területek, amelyeken keresztül szeretném megmutatni alkotói önkifejezésemet. 
 
Összességében a jövőbeni terveim közé tartozik a folyamatos fejlődés, új kihívások elfogadása és az alkotás örömének megőrzése a filmes munka során. 

Téged is érdekel a mozgóképes világ? Szívesen szereznél gyakorlatorientált tudást, miközben kreativitásodat is megélheted? Ismerd meg Televíziós Műsorkészítő BA képzésünket!