Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Best of Metu 2023 / Győrfi Angéla Fanni / Textiltervezés MA | Budapesti Metropolitan Egyetem

Győrfi Angéla Fanni / Textiltervezés MA

Best of METU diploma 2023: Interjú Győrfi Angéla Fannival, a Budapesti Metropolitan Egyetem Textiltervezés MA szakon végzett hallgatójával. 

Best of METU diploma 2023

Győrfi Angéla Fanni / Textiltervezés MA

Az alkotóegyetem jelleg számomra az alkotás szabadságát, az önkifejezést, az oktatókkal való közös munkát és ötletelést, az alkotói hullámvölgyek megélését, és az azokból való tanulást és fejlődést jelenti számomra.

Győrfi Angéla Fanni a METU Textiltervezés MA szakán diplomázott. Már korábban is az Egyetemen tanult, viszont mesterképzésünk által szeretett volna még jobban belegabalyodni a textilek világába. Igazán inspirálóan hatnak rá a népi kultúrák, így nem meglepő, hogy diplomája a Magyar népmesék otthonos képi világához köthető.


Miért ezzel a területtel foglalkozol, miért ezt a szakot választottad? Mi inspirál? 

Az alapképzést is itt, a METU-n végeztem el és a szövés szeretete, illetve a lakástextilek tervezése iránti érdeklődésem ösztönzött arra, hogy még két évet tanuljak a szakmáról az Egyetem mesterképzésén.

Melyek voltak a kedvenc egyetemi munkáid és miért? 

Leginkább azok, amelyek a népi kultúrához kapcsolódtak. Ezek előre kiadott vagy saját döntés által választott témák voltak. A szövött struktúrák készítését mindig is szerettem, viszont ezalatt a két év alatt a mintatervezési, illetve a szerkesztőprogramokkal történő mintatervezési feladatok által fejlődtem nagyon sokat, így a kedvenceim közé kerültek.

Mi volt a diplomamunkád? Miért ezt a témát választottad? 

A diplomamunkám címe a Hol volt, hol nem volt..., amely a magyar népmesék világra épült. Kiválasztottam három mesét a kedvenceim közül, majd képi világukat, jellemző motívumaikat a saját grafikai stílusommal alakítottam át. A 3 meséhez 3 kollekció készült, amely tartalmazott mintaterveket, nyomott textileket, illetve szövött struktúrákat. A három különböző színvilággal rendelkező kollekció kifutási lehetősége a konyhai textíliák, azon belül is a konyharuhák és kéztörlők. Így terveztem kimozdítani a mesék alapvetően gyerekeknek szánt közegéből a textileket. Célom egy piacképes kollekció létrehozása volt, amely közvetíti a magyar népi kultúra ezen ágának az értékeit, kicsit felfrissítve, újraértelmezve azt.

Mivel járult hozzá a szakmai fejlődésedhez a METU az egyetemi évek alatt? 

Oktatóim nagy segítségemre voltak, főleg a diplomamunkám elkészülésekor. A konzulensem, Hegedűs Andrea rengeteg fejlesztő tanáccsal látott el.

Mit jelent számodra az alkotóegyetem jellege a METU-nak? 

Az alkotóegyetem jelleg számomra az alkotás szabadságát, az önkifejezést, az oktatókkal való közös munkát és ötletelést, az alkotói hullámvölgyek megélését, és az azokból való tanulást és fejlődést jelenti számomra.

Mit mondanál annak, aki most felvételizik, miért érdemes a METU-t választania? 

Legyen nyitott, kitartó, formálható, de mégis egyedi.

Milyen terveid vannak a jövőre? 

Hosszabb távú terveim közé tartozik egy saját, szövős márka kialakítása. Emellett a szövőszékek készítése, illetve javításának megtanulása is nagy álmaim közé tartozik.


Közel áll hozzád a divat és a textíliák világa, de szeretnél még jobban belegabalyodni? Tanulj nálunk a szakma legjobbjaitól, ismerd meg Textiltervezés MA képzésünket!