Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Best of Metu 2023 / Grőbler Ágnes / Animáció BA | Budapesti Metropolitan Egyetem

Grőbler Ágnes / Animáció BA

Best of METU diploma 2023: Interjú Grőbler Ágnessal, a Budapesti Metropolitan Egyetem Animáció BA szakon végzett hallgatójával.   

Best of METU diploma 2023 

Grőbler Ágnes / Animáció BA 

Sok és sokféle gyakorlatban vehet részt, a szakma számos zegét-zugát megismerheti hozzáértő, a szakmában aktívan tevékenykedő tanárok vezetésével. 

Grőbler Ágnes a METU Animáció BA szakán diplomázott. Ebben a művészeti ágazatban találta meg mindazt, amit szeret – rajzolni, történetet mesélni, filmet készíteni, így nem is kérdés, hogy miért ezt a szakot választotta.  


Miért ezzel a területtel foglalkozol, miért ezt a szakot választottad? Mi inspirál?  

Azért fogott meg az animáció, mert ebben a művészeti formában elkerülhetetlenül összefolyik a filmkészítés, a rajzolás/grafika és a történetmesélés. Ezek mind közel állnak hozzám, így nem meglepő, hogy az Animáció szakon kötöttem ki. Arról nem is beszélve, hogy a rajzok fő problémája, hogy nem mozognak. Ezen változtatni kell. 

Melyek voltak a kedvenc egyetemi munkáid és miért?  

Nehezen tudok dönteni, mindegyikből sokat tanultam, és mindegyik elkészítését élveztem. De ha nagyon kéne választani, akkor mégis a diplomamunkám lenne a legelső. 

Mi volt a diplomamunkád? Miért ezt a témát választottad?  

A diplomamunkám, a „Teljesen valóságos igazi emberi lények”, a groteszk novellák jellegét felvevő kissé szürreális rövidfilm, amiben a rádió reggeli műsora közben valaki készülődik. Az elhangzó ajánlások alapján állítja össze emberi testét, mígnem az ajtón kilépve társaival együtt a városban próbálnak „természetesen” viselkedve elvegyülni.  
Sajátos, bizarr atmoszférát szerettem volna teremteni, ami valahogy mégis emlékeztet a mindennapi emberi valóságunkra. 
A film megvalósításában nagy szerepe volt Tar Tímeának és Molnár Adriánának, akik segítettek életre kelteni (és időre befejezni) a diplomafilmet.


Mivel járult hozzá a szakmai fejlődésedhez a METU az egyetemi évek alatt?  

Természetesen nagyon sok technikai tudást és tapasztalatot gyűjtöttem, de ezeken felül fejlődtem a csapatmunka terén és kipróbálhattam magam rendezőként is. 

Mit jelent számodra az alkotóegyetem jellege a METU-nak?  

Nagy hangsúlyt kap a kreativitás gondozása, és inspiráló a közösség. Az évfolyamtársaim nagyon tehetségesek, a tanárok pedig segítenek a vad ötleteket olyan irányba terelni, ami megvalósítható anélkül, hogy túlságosan kivennék a kezünkből az irányítást. 

Mit mondanál annak, aki most felvételizik, miért érdemes a METU-t választania?  

Azt tanítják, amit reklámoznak. Ha valaki animációt megy tanulni, animálni fogják tanítani. Sok és sokféle gyakorlatban vehet részt, a szakma számos zegét-zugát megismerheti hozzáértő, a szakmában aktívan tevékenykedő tanárok vezetésével. 

Milyen terveid vannak a jövőre?  

Még sokkal több filmet szeretnék készíteni, kísérletezni más műfajokkal és technikákkal. Az is jó lenne, ha hamarosan ebből tudnék megélni. 

 

Szabadidődben szívesen alkotsz karaktereket és izgalmas, különleges világokat? Mit szólnál ahhoz, ha a fejedben elkészült világképet meganimálva láthatnád viszont? Ismerd meg Animáció BA képzésünket!