Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Best of METU diploma 2022 - Póti Eszter / Designkultúra BA | Budapesti Metropolitan Egyetem

Póti Eszter / Designkultúra BA

„Úgy érzem a METU a tökéletes hely arra, hogy ki tudjon az ember bontakozni és megtalálja azt, ami igazán érdekli.” 

 

Póti Eszter METU Designkultúra alapszakán diplomázott. Továbbtanulása kapcsán kezdetben csak abban volt biztos, hogy művészeti irányt választ. Mivel több terület is vonzotta, így végül a Designkultúra mellett kötött ki. A jövőben munkái során szeretné ötvözni a designt és a szépművészetet, emellett mesterszakon is gondolkodik.  


Miért ezzel a területtel foglalkozol, miért ezt a szakot választottad, mi inspirál? 

Mindig is tudtam, hogy művészettel szeretnék foglalkozni, szakválasztás előtt viszont még nem tudtam pontosan milyen területen szeretnék majd elhelyezkedni a jövőben. Végül ezért választottam a Designkultúra szakot, hiszen itt rengeteg féle és fajta művészetet, designt érintettünk a 3 év alatt. Inspirált az a tény, hogy úgy tudok a művészet különböző irányaival foglalkozni, hogy nem kell még egy konkrét irányzatához elköteleződnöm. 


Melyek voltak a kedvenc egyetemi munkáid és miért? 

Mivel a designkultúra szak egy főleg elméleti szak, így projektekről nem, esszékről és tanulmányokról annál inkább beszélhetünk. Az egyik legkiemelkedőbb óra számomra a Kritikai kultúrakutatás című féléves tantárgyam volt. Hétről hétre mindig új témával foglalkoztunk, beszélgettünk filmről, kiállításról, könyvekről. Ezen kívül a szakdolgozat írás számomra egy kihívás volt, mégis nagyon élveztem a kutatómunkát, így ezt is ki szeretném emelni. Nem mellesleg a témavezető tanárom sokat hozzáadott a dolgozatom sikeréhez, így ez is egy jó élmény volt. 


Mi volt a diplomamunkád? Miért ezt a témát választottad? 

Designkultúra szakon a diplomamunka maga a szakdolgozat. Az én témám a 'Fogyasztói társadalom a 21. században, felelősségvállalás és design' címet kapta. Szerintem nem kell ragoznom azt, hogy miért is ezt a témát választottam. Egy aktuális problémát szerettem volna vizsgálni, úgy gondolom ennél nincsen aktuálisabb. A fenntarthatóság kérdése pedig alapvetően is nagyon érdekelt, visszagondolva nagyon örülök, hogy ezt választottam, hiszen amellett, hogy igen jól sikerült a dolgozat, nagyon sokat is tanultam belőle. 



Mivel járult hozzá a szakmai fejlődésedhez a METU az egyetemi évek alatt? 

Ennél a kérdésnél egyértelműen a tanáraimat szeretném kiemelni. Ők inspiráltak arra, hogy legyek még nyitottabb a művészetek és maga az élet felé. Mivel a METU előtt nem jártam művészeti iskolába, ezért sok alapvető hiányosságom volt a művészet területén. Ezt viszont a METU-n mind megtanultam, sőt! 


Mit jelent számodra az alkotóegyetem jellege a METU-nak? 

Számomra azt jelenti az alkotóegyetem jelleg, hogy itt nemcsak az egész környezet, de a tanárok is arra ösztönöznek, hogy alkoss, gondolkodj és merd kifejezni önmagadat. 


Mit mondanál annak, aki most felvételizik, miért érdemes a METU-t választania? 

Úgy érzem a METU a tökéletes hely arra, hogy ki tudjon az ember bontakozni és megtalálja azt, ami igazán érdekli. 


Milyen terveid vannak a jövőre? 

A BA befejezése után minimum egy évet szeretnék dolgozni, utána pedig még egy MA szak is szóba jöhet. Az egyetemi éveim alatt kirajzolódott bennem az, hogy mindenképp divattal szeretnék foglalkozni. Azonban nem szeretném elhanyagolni a designt vagy épp a szépművészeteket sem, a jövőben szeretném ezeket valamilyen módon összekapcsolni és azzal foglalkozni. 


Te is el vagy veszve a művészeti irányzatok között? Lehet, hogy neked is a Designkultúra a tökéletes szak, amelyben kibontakozhatsz!