Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Kiss Laura Kata / Fotográfia BA | Budapesti Metropolitan Egyetem

Kiss Laura Kata / Fotográfia BA

„Aki nem egy szürke, hanem annál inkább inspiráló és kihívásokkal teli környezetben szeretné tölteni az egyetemi éveit, ne hezitáljon.” 

 

Kiss Laura Kata a METU Fotográfia alapszakán diplomázott. Nagyon fiatalon elkezdett érdeklődni a fotózás iránt. Munkái során szereti megragadni a fontosabb témákat és arra törekszik, hogy az elkészült kép tartalmilag is megadja mind önmagának, mind a nézőnek azt a valami pluszt. Jövőjét illetően szeretne még többet tanulni és fejlődni, így a METU mesterszakán folytatja fotográfia tanulmányait.  

Miért ezzel a területtel foglalkozol, miért ezt a szakot választottad, mi inspirál? 

Egészen aprócska voltam, amikor először fogtam a kezemben fényképezőgépet és fényt engedtem abba. Attól fogva az élmény rabja vagyok, csak annyi változott, hogy azóta egyre többet kell dolgoznom azon, hogy az elkészült felvétel tartalmilag is boldoggá tegyen. :D 

Melyek voltak a kedvenc egyetemi munkáid és miért? 

Három feladatot emelnék ki, az egyik Almási J. Csaba órai set design feladata volt, melyben magunknak kellett kialakítani a teret, környezetet, kontextust a modell köré úgy, hogy az a ruhákkal harmonizáljon. Otthonról, valamint más szakos hallgatók kincseiből hordtuk össze a díszletet.  

A másik kedvenc feladatom Vass Tamás feladata, aminek úgy hangzott a pontos leírása, hogy “Azt csinálsz, amit akarsz, csak legyen extra.” Erre született meg a “... mint hal a szatyorban projektem”.  

A harmadik pedig Tóth Melinda lookbook feladata volt, melyet a klasszikus értelemben vett lookbook környezettel szemben egy erdőben fotóztam, egy kifeszített takarófólia előtt.  


Mindhárom projekt azért nőtt a szívemhez, mert csapatmunkára kényszerített, a szó hasznos és kedves értelmében. Olyan lelkes, segítőkész embereket ismertem meg tervezők, stylistok, sminkesek és fodrászok személyében, akikkel azóta is nagyon szívesen dolgozunk együtt, segítjük egymást. 

Mi volt a diplomamunkád? Miért ezt a témát választottad? 

Divatszakon egy létező magazint kell elsősorban elemeznünk, megértenünk majd reprodukálnunk egy saját példányszámot tartalmilag és szellemiségben úgy, hogy az eredetire hajazzon.  

A Slow Living szemlélet bibliájaként szolgáló Kinfolk magazin által inspirált diplomamunkám tematikája a tudatosság köré épül. Megjelenik benne túltermelés és túlfogyasztás, divatpazarlás, generációs örökség, avagy döntéseinkkel mit hagyunk örökségül a jövő generációinak számára és lelki egészség, a tudatosság szimbólumaként, egy portrésorozat keretén belül.   

A kampányokat is ezen szellemiségben választottam. Fontosnak tartottam olyan hazai tervezők munkáit bemutatni, kiknek alkotásai hosszú távra szólnak. Így esett a választás ékszer, valamint kerámia termékekre. 


Mivel járult hozzá a szakmai fejlődésedhez a METU az egyetemi évek alatt? 

Megismertem olyan embereket, akik nem is csak szakmailag, hanem emberileg is hatással voltak rám. Megtanítottak látni és kritikusan gondolkozni - ehhez megfelelő tudásalapot biztosítva. 

Mit jelent számodra az alkotóegyetem jellege a METU-nak? 

A METU nem az a hely, ahol meghúzod magad a terem sötét sarkában és túléled a képzést. Itt tenni és akarni kell ahhoz, hogy legyen értelme. 

Mit mondanál annak, aki most felvételizik, miért érdemes a METU-t választania? 

Aki nem egy szürke, hanem annál inkább inspiráló és kihívásokkal teli környezetben szeretné tölteni az egyetemi éveit, ne hezitáljon. :) 

Milyen terveid vannak a jövőre? 

A METU tervezőgrafika mesterszakán folytatom tovább a tanulmányaimat, hogy egy szélesebb horizonttal rendelkező vizuális szakemberré válhassak. 

Téged is érdekel a fontos pillanatok megörökítése? Ismerd meg Fotográfia BA szakunkat!