Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Best of METU diploma 2021 - Kohlmann Péter / Televíziós műsorkészítő művész MA | Budapesti Metropolitan Egyetem

Kohlmann Péter / Televíziós műsorkészítő művész MA

“...az egyetemnek köszönhetem, hogy találkoztam olyan diákokkal, akikkel hiszem, hogy a jövőben együtt fogok tudni majd dolgozni nagyobb projekteken.” 

 

Kohlmann Péter a METU Mozgókép alapszak elvégzése után Televíziós műsorkészítő művész mesterszakon diplomázott. Vágya, hogy pár éven belül a televízió vagy a streaming keretein belül olyan sorozatokat nézzenek az emberek, aminél mint író vagy kreátor ő is fel lesz tüntetve. 

 

Miért ezzel a területtel foglalkozol, miért ezt a szakot választottad, mi inspirál? 

Engem mindig is érdekelt a filmek világa, különösen a forgatókönyvírás és a rendezés. Alapképzést is itt végeztem mozgókép szakon. Mivel a jelentkezésem idején nem indult mozgókép mesterszak, így ezt választottam. Szerencsére a jelentkezők nagyon nagy százalékban ugyanígy voltak ezzel, ezért a képzés inkább filmes képzésként működött és kevésbé televíziósként, figyelve az igényekre. 


Melyek voltak a kedvenc egyetemi munkáid és miért? 

Amikor rövid forgatókönyvírásos vagy egyéb írásos feladatot kaptunk, azokat mindig élveztem; egyfajta kihívást is jelentettek, de mindig örömmel dolgoztam az ilyen jellegű feladatokon. Nem egyszer előfordult, hogy csoportosan kellett dolgoznunk, így megismertem, milyen több emberrel írni egy adott projektben. 


Mi volt a diplomamunkád? Miért ezt a témát választottad? 

Én egy általam kitalált televíziós sorozat első részét szerettem volna elkészíteni. Több dolog miatt végül úgy alakult, hogy az első epizód rövidfilmesített verzióját készítettük el. Már egészen középiskolás koromban kitaláltam ezt az ötletet, csak úgy éreztem, egyedül kevés vagyok, hogy teljesen kidolgozzam. Szerencsére az egyetemen találtam magam mellé olyan társakat, akikkel együtt bele mertem vágni. Most ott tartunk, hogy ki van dolgozva a teljes első évad outline formában egy 118 oldalas dokumentumban. Valamint kész az első rész forgatókönyve is, amiből kicsit átdolgozva készült a diplomamunkám is. Ha minden jól megy, akkor ez a rövidített verzió is segíteni fog majd, hogy a jövőben elkészülhessen a teljes sorozat. 



Mivel járult hozzá a szakmai fejlődésedhez a METU az egyetemi évek alatt? 

Általában biztosított olyan órákat és olyan tanári kart, akik oktatásukkal hozzájárultak a szakmai fejlődésemhez. A választható tárgyak között is érdemes volt körülnézni, mert nem egy kiváló órát találhatott az ember. Ami viszont talán a legfontosabb volt, és igazából azt az egyetemnek köszönhetem, hogy találkoztam olyan diákokkal, akikkel hiszem, hogy a jövőben együtt fogok tudni majd dolgozni nagyobb projekteken. 


Mit jelent számodra az alkotóegyetem jellege a METU-nak? 

Az egyetemi évek alatt többször is kellett hol önállóan, hol csapatban dolgoznunk különböző feladatokon, szóval ilyen szempontból az alkotást többször is megtapasztaltuk. 


Mit mondanál annak, aki most felvételizik, miért érdemes a METU-t választania? 

Évről évre változik a képzés és a tanári kar, így inkább azt tanácsolnám, hogy mindenki alaposan nézzen utána mindennek mielőtt döntést hoz, vagy ha tud, akkor keressen meg valakit, aki most pontosan az ő általa kinézett szakon tanul vagy esetleg tanít, hogy neki mi a véleménye róla. 


Milyen terveid vannak a jövőre? 

Sok film és sorozatötlet van a fejemben, amit szeretnék majd megvalósítani. Elsősorban a már aktív projekteket szeretném sikerre vinni. Jelen pillanatban is zajlik a fejlesztés napi szinten, illetve a producerek felkeresése is folyamatban van. Remélem pár éven belül a televízió vagy a streaming keretein belül olyan sorozatokat fognak nézni az emberek, aminél mint író vagy kreátor én magam is fel leszek tüntetve. 

 

Tedd meg karriered következő lépését a METU mesterképzésén - ismerd meg Televíziós műsorkészítő művész MA képzésünket!