Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Best of METU diploma 2021 - Andróczi Alexandra / Építőművész MA, belsőépítész tervező specializáció | Budapesti Metropolitan Egyetem

Andróczi Alexandra / Építőművész MA, belsőépítész tervező specializáció

Nagyon sok igazán jó építész tanított az egyetemi évek alatt, akik teljes odaadással adták át nézeteiket.” 


Andróczi Alexandra METU Építőművész mesterszakán, belsőépítész tervező specializáción szerzett diplomát. Már egészen gyermekkora óta építész szeretett volna lenni, a METU-n pedig a legjobb mentoroktól, családias és támogató közegben szerezhette meg hozzá a kellő tudást és gyakorlati tapasztalatot. 

Miért ezzel a területtel foglalkozol, miért ezt a szakot választottad, mi inspirál? 

Gyermekkorom óta tudom, hogy építész/belsőépítész szeretnék lenni, tudatosan foglalkoztam a művészettörténettel és kortárs képzőművészettel. Szerintem az emberi alkotásokból lehet a legjobban inspirálódni, kapcsolatot létesíteni az emberekkel. A tervezés terén szerintem ez a legfontosabb, még tanulom mindezt. 

Melyek voltak a kedvenc egyetemi munkáid és miért? 

A mesterképzés alatt lehetőségem adódott részt venni egy nemzetközi pályázaton (4X4 Workshop), ami Kínában került megrendezésre. Rengeteg új embert ismertem meg és új nézőponttal találkoztam. Egy vidéki turisztikai központot terveztünk kínai helyszínre, ahol a tervezés alatt mindösszesen egyszer volt lehetőségünk terepszemlét tartani a csapatommal. Összességében a csapat és helyszín miatt ez volt a kedvenc egyetemi munkám. 



Mi volt a diplomamunkád? Miért ezt a témát választottad? 

A diplomamunkám a Climatópia volt, amely egy több tudományos elméletet megelevenítő utópia. A klímaváltozás következményeit térben és időben helyezi el egy négy installációs térből álló épületben. A tervezett épület a Budai Várban, a Nándor utcában azon a telken épülne, ahol a Virág Csaba által tervezett, méltatlanul lebontott, ikonikus Országos Villamos Teherelosztó épülete állt. Az épületemben kialakított négy installációs tér kortárs képzőművészek, kutatók, mérnökök már létező alkotásait, kísérleti munkáját integrálja vertikálisan egymás alá és fölé rendelve, és vezeti végig a látogatót a borús jövő legmélyebb szintjére. Azért választottam ezt a témát, mert valami igazán komplex problémára szerettem volna megoldást keresni a diplomamunkám által. Sajnos a megoldást nem sikerült megtalálnom az én olvasatom szerint.  


 

Mivel járult hozzá a szakmai fejlődésedhez a METU az egyetemi évek alatt? 

Nagyon sok igazán jó építész tanított az egyetemi évek alatt, akik teljes odaadással adták át nézeteiket. 

Mit jelent számodra az alkotóegyetem jellege a METU-nak? 

Nekem az alkotóegyetem azt jelenti, hogy bármin dolgozhatok, ami igazán érdekel és minden munkámat nyitottan fogadják az oktatók. 

Mit mondanál annak, aki most felvételizik, miért érdemes a METU-t választania? 

Mert egy családias légkörben tölthet el 5 évet, ahol a megfelelő szakmai tudást is biztosítják számára. 

Milyen terveid vannak a jövőre? 

A covid utáni időszakban nekem a legfontosabb, hogy az emberekkel személyesen kommunikálva tervezhessek. 


Tedd meg karriered következő lépését a METU mesterképzésén - ismerd meg Építőművész MA képzésünket!