Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Winkelmann Gréta / Elektronikus ábrázolás alapszak | Budapesti Metropolitan Egyetem

Winkelmann Gréta / Elektronikus ábrázolás alapszak

„A METU minden tekintetben nagyon rugalmas egyetem, amiből minden hallgató annyit hoz ki, amennyit szeretne.”

Gréta Elektronikus ábrázolás alapszakunkon diplomázott. A digitális tervezés mellett az egyetemi évek alatt megismerhetett más technikákat és területeket is, amelytől komplexebb lett tervezői palettája.


Miért ezzel a területtel foglalkozol?
Jelenleg szabadúszó UI/UX Designer vagyok, ami azt jelenti, hogy különféle digitális termékek (pl. mobil appok, webes appok, stb.) felhasználói felületeinek és folyamatainak tervezése a feladatom. Néha naphosszat pixeleket tologatok, másszor pedig egészen komplex üzleti problémákra próbálok megoldási javaslatokkal előállni. A digitális termékfejlesztés kihívásainak izgalma, és az alkotásban való elmélyülés öröme miatt foglalkozom ezzel.

Miért ezt a szakot választottad?
Az egyetem előtt már elvégeztem egy tervezőgrafika alapozó tanfolyamot Ausztráliában, és tanulmányaimat munka, majd később vállalkozás mellett szerettem volna folytatni. Mivel a METU levelező munkarenden is képez dizájnereket, az én szituációmban egyértelmű volt a választás.

Mi inspirál?
A valódi problémák.

Melyek voltak a kedvenc egyetemi munkáid és miért? 
A kedvenc egyetemi munkám meglepő módon nem digitális felületre készült. A feladat egy plakát tervezése volt adott koncepció alapján, és azért ez a kedvencem, mert a feladat elkészítése során nemcsak a technikai, de a dizájnelméleti, tipográfiai, illusztrációs és még művészettörténeti ismereteimet is használnom kellett (pl. a növények formáját Matisse stílusa inspirálta).


Mivel járult hozzá a szakmai fejlődésedhez a METU az egyetemi évek alatt?
A METU kiváló nemzetközi kapcsolatokkal rendelkezik. Az egyetem segítségével, a Campus Mundi ösztöndíj keretében Indiában töltöttem a szakmai gyakorlatomat, amely során rengeteget fejlődtem szakmailag és hasznos kapcsolatokra is szert tettem. A levelező szak további előnye volt, hogy szaktársaim közül sokan többéves grafikusi tapasztalattal rendelkező szakemberek voltak, akiktől szintén sokat tanultam, és van olyan szaktársam, akivel már az egyetemi évek alatt vállaltunk közös projekteket.

Mi volt a diplomamunkád? Miért ezt a témát választottad?
A diplomamunkám a szakmai gyakorlatom munkáján alapszik, és egy Indiában 2,5 millió aktív felhasználóval rendelkező mobil applikáció újratervezéséről szól. Magában foglalja a brand és a felhasználói felület újratervezését, és az üzleti modell változásaira és új felhasználói igényekre történő válaszadásként az applikáció folyamatainak újratervezését is. Szakdolgozatomat a dizájn digitális termékfejlesztésben betöltött szerepéről írtam, ezt az elméleti írást jól kiegészíti a diplomamunkám, amely gyakorlati oldalról mutatja be a témát.


 


Mit mondanál annak, aki most felvételizik, miért érdemes a METU-t választania?
A METU minden tekintetben nagyon rugalmas egyetem, amiből minden hallgató annyit hoz ki, amennyit szeretne.

Hogy érzed magad frissdiplomásként?
Természetesen nagyon örülök, hogy lediplomáztam, viszont igyekszem észben tartani, hogy a tervezőgrafika kifejezetten olyan terület, ahol a szaktudás fontosabb, mint az erről kiállított dokumentum.

Milyen élmény volt a diplomavédésed?
Mivel a záróvizsga előtt egy héttel leadtunk minden anyagot, és az oktatóink szokásos módon nagyon segítőkészek voltak, kicsi izgalommal ugyan, de zökkenőmentesen zajlott a diplomavédés.

Milyen terveid vannak a jövőre?
Olyan vállalkozás indítása, amely szorosan kapcsolódik a dizájnhoz.