Milyen lesz a Világunk a jövőben?
A FORESIGHT ERASMUS+ felsőoktatási innovációs projekt keretén belül, 5 európai egyetem működött együtt a jövőkutatás, a hallgatók jövőorientált oktatása, társadalmi felelősségtudatuk erősítése témájában. Az oktatás fókuszában a nagy társadalmi kihívások (Grand Societal Challenges) és az ENSZ társadalmi fejlesztési céljai (Social Development Goals) álltak. A projekt még 2018 őszén indult útjára, és 2021 augusztusában ér véget. Egyetemünk a kooperációban mindenekelőtt a közös online platform kifejlesztéséért volt felelős, amely hallgatói kollaboratív térként is funkcionál, valamint jól hasznosítható majd más projektekben is. Emellett tréningeket szervezett és vezetett oktatóknak és hallgatóknak egyaránt, oktatási modul tartalmakat dolgozott ki, továbbá a METU nemzetközi projekttalálkozóknak és disszeminációs eseményeknek is otthont adott.
A legfontosabb eredmények közül emeljük ki a 2019. őszi, majd a 2020. januári egy-egy hetes tilburgi és antwerpeni intenzív tanári és hallgatói tréningeket, amelyeknek a partneregyetemek adtak helyszínt. Ezek keretében egyetemenként 5-5 oktató és 20-20 hallgató tett szert elmélyült ismeretekre és speciális kompetenciákra a jövőkutatás területén, csapatmunkában, közös projekteken dolgozva. 2020 nyarán került sor az „Időközi” konferencia online megrendezésére, amelyet Egyetemünk szervezett és számos nemzetközi előadót is fogadtunk. Ezen felül a partneregyetemek képviselői mutatták be a projekt és egyben a jövőkutatás, jövő tervezés fontosságát az akadémiai, az iparági szereplők, valamint a projektben résztvevő diákok és tanárok szemszögéből.
A projekt záró konferenciára 2021. június 3-án került sor (virtuálisan) Bilbaoban, amelyen a partner egyetemek bemutatták, hogy miképpen építették be a FORESIGHT projektet az intézmények életébe, oktatási moduljaik közé, valamint a hallgatók panelbeszélgetés keretében elmondták véleményüket a projektről, az abban elsajátított ismeretekről, készségekről, végül csoportokba szerveződve közös témán dolgozva mutathatták be a kooperációban elért eredményeiket.
A projektet egyetemünk részéről az Innovációs Projektek Központja kezelte, a szakmai vezető Dr. habil Vass Vilmos PhD, a platform felelőse pedig Dr. Kiss Ferenc PhD rektorhelyettes voltak. További résztvevők (tréner tanár): Bódis Gábor PhD (aki az intenzív hét tréningjeit is koordinálta), Dr. Hegedűs Judit, Dr. Szávai Ferenc, Csáky Ádám PhD, Dr. Pupek Emese voltak.
2021. 06. 16.Hírek

Együttműködés a határon túli magyar felsőoktatás fejlesztése érdekében
Együttműködési megállapodást írt alá a Nemzetstratégiai Kutatóintézet elnöke és …

KAOTIKUS (ÚJRA)TERVEZÉS
Vranek Hedvig Divat- és textiltervező mesterszakos hallgat&oacu …

IN MEMORIAM D UEDD UDD
Kondricz Ákos Levente fotográfus hallgatónk önálló kiállítása a PaperLab galériá …

Pro Arte Aranyérmes hallgatónk és Mestertanár Aranyérmes oktatónk az OTDK kitüntettek között
A két aranyérem óriási elismerése oktat&oacut …

Nagy sikerrel zajlott a Tudományos Diákköri Konferencia az Üzleti, Kommunikációs és Turisztikai hallgatók körében
Nagy sikerrel zajlott a Tudományos Diákköri Konferencia az &U …

A MAGYAR TUDOMÁNYOS AKADÉMIA IX. OSZTÁLYÁNAK PUBLIKÁCIÓS NÍVÓDÍJÁBAN RÉSZESÜLTEK A MATE OKTATÓI-KUTATÓI
AZ MTA IX. Osztály Gazdálkodástudományi Bizotts&aacu …

Rangos nemzetközi elismeréseket hozott az ősz a Budapesti Metropolitan Egyetemnek
QS Stars Minősítés és Reimagine Education Shortlist Sa …

Megjelent Dr. Mészáros Flóra könyve: Lantos monográfia
Egyetemünk oktatójának Dr. Mészáros Fl&oa …
