METU-s sikerek a British Council #DestinationZero környezetvédelmi kihívásán
A British Council DestinationZero elnevezésű design thinking workshop programsorozatának záróeseményét március 10-én rendezték, ahol a METU hallgatói szép sikereket értek el.
A workshop és a hozzá kapcsolódó kihívás célja a fiatalok aktivizálása volt a klímavészhelyzet és a hozzá társuló esélyegyenlőségi és környezetvédelmi kérdések kapcsán.
A program alapja egy kihívás, melynek segítségével a résztvevők megismerhetik a tervezői gondolkodást, kapcsolatokat építhetnek, valamint társadalmi és környezeti problémák megoldásán dolgozhatnak közösen.
A #DestinationZero kihívás olyan ötletekre épít, amelyek segítenek az embereknek, a közösségeknek, a gazdaságoknak és a környezetnek csökkenteni az éghajlatváltozás negatív hatásait, és növelni az ellenálló képességét.
A British Council programja egy 4 alkalmas workshopot foglalt magába, ahol a résztvevők különböző szociális és kreatív készségeiket fejleszthették, mint a vállalkozói készség, a kritikai gondolkodás,a környezettudatosság és a vizuális kommunikáció. A résztvevők 3-5 fős csapatokban dolgoztak olyan termékek és szolgáltatások létrehozásán, amelyek az azonosított problémákra válaszolnak. A csapatokat mentorok segítették a prototípusok és az üzleti modellek kidolgozásában. A programot egy pitch esemény zárta, ahol egy szakértőkből álló zsűri adott visszajelzést és választotta ki a legjobb ötleteket.
A mentorok Tornyánszki Éva (design manager, service designer – Kultúrgorilla), Sőregi Viktória (project manager - Impact Hub Budapest) és Barna Máté (service designer, oktatásfejlesztési programvezető – MOME, Cellux Csoport) voltak.
Ádám Anna, a METU Kézműves tárgykultúra alapszak hallgatója különdíjban részesült a csapatával.
“Csapatunk Parktivity Budapest néven adta elő az innovatív ötletünket, melyért különdíjban részesültünk. Hívómondatunk a következő volt: Hogyan tudunk egy olyan immerzív parkélményt teremteni, környezeti és közösségi szempontok szerint, amely vonzóvá tenné a parkba járást a városi fiatalok számára? Nagyon izgalmas esemény volt és nagyon örülünk a helyezésünknek.
Pellei Bori, aki 2021-ben végzett a METU Divat és Textil mesterszakán, első helyen végzett a csapatával.
“Nagyon büszke vagyok, hogy a csapatom első helyen végzett. Annyira belelkesültünk, hogy lehet még tovább is visszük az ötletünket és további pályázatokra is jelentkezünk. A program során innovatív dizájner ötletek és megoldások születtek divat, étel, víz, városi zöld és zöld oktatás témákban a klíma változás negatív hatásainak csökkentése érdekében.
Te is szeretnél hasonló izgalmas workshopokon részt venni és figyelemre méltó sikereket elérni?
Ismerd meg a METU művészeti képzéseit!
2023. 12. 09.Hírek

Együttműködés a határon túli magyar felsőoktatás fejlesztése érdekében
Együttműködési megállapodást írt alá a Nemzetstratégiai Kutatóintézet elnöke és …

KAOTIKUS (ÚJRA)TERVEZÉS
Vranek Hedvig Divat- és textiltervező mesterszakos hallgat&oacu …

IN MEMORIAM D UEDD UDD
Kondricz Ákos Levente fotográfus hallgatónk önálló kiállítása a PaperLab galériá …

Pro Arte Aranyérmes hallgatónk és Mestertanár Aranyérmes oktatónk az OTDK kitüntettek között
A két aranyérem óriási elismerése oktat&oacut …

Nagy sikerrel zajlott a Tudományos Diákköri Konferencia az Üzleti, Kommunikációs és Turisztikai hallgatók körében
Nagy sikerrel zajlott a Tudományos Diákköri Konferencia az &U …

A MAGYAR TUDOMÁNYOS AKADÉMIA IX. OSZTÁLYÁNAK PUBLIKÁCIÓS NÍVÓDÍJÁBAN RÉSZESÜLTEK A MATE OKTATÓI-KUTATÓI
AZ MTA IX. Osztály Gazdálkodástudományi Bizotts&aacu …

Rangos nemzetközi elismeréseket hozott az ősz a Budapesti Metropolitan Egyetemnek
QS Stars Minősítés és Reimagine Education Shortlist Sa …

Megjelent Dr. Mészáros Flóra könyve: Lantos monográfia
Egyetemünk oktatójának Dr. Mészáros Fl&oa …
