A jövő a felelős és regeneratív turizmusé
A Budapesti Metropolitan Egyetem Turizmus Intézete nemzetközi konferenciát rendezett a turizmus világnapja alkalmából
A Turizmus Világnapján, szeptember 27-én hatalmas érdeklődés mellett tartott konferenciát a Budapesti Metropolitan Egyetem Turizmus intézete, amelynek témája a fenntartható, felelős és regeneratív turizmus kilátásai és lehetőségei voltak.
Dr. Kovács Attila (Dékán, Üzleti, Kommunikációs és Turisztikai Kar) és Dr. Kulcsár Noémi (a Budapesti Metropolitan Egyetem Turizmus Intézetének vezetője)
A METU Turizmus Intézete az idei Turizmus Világnapja témájához kapcsolódva a konferencián a fenntartható és felelős turizmus fontosságára helyezte a hangsúlyt. Napjaink globális kihívásokkal és helyi szinten megoldandó feladatokkal teli időszakában, egyetemünk a meghívott nemzetközi és hazai szaktekintélyek, többek között az ENSZ Turisztikai Világszervezete (UNWTO) képviselőjének segítségével gondolkodott együtt a kollégákkal, és vitatta meg a turizmusipar előtt álló legégetőbb problémákat, lehetséges szakmai iránymutatásokat, valamint megoldási módozatokat javasolt a vállalkozások, szervezetek és desztinációk számára.
Dr. Kulcsár Noémi, a Budapesti Metropolitan Egyetem Turizmus Intézetének vezetője
“A konferencián a hazai szakemberek előadásaiban szót ejtettünk az újturizmus fogalmáról és a felelős, fenntartható vagy éppen a regeneratív* turizmus fontosságáról is. A METU Turizmus Intézete kiemelt fontosságúnak tartja, hogy a turizmus átgondolt, fenntartható és felelős kialakítására hívja fel a figyelmet és a szakmával együttműködve, közösen alakíthassuk a turizmus jövőjét. A tudatosan és jól szervezett utazások által szebbé, tartalmasabbá, boldogabbá tehetjük az emberek életét hozzájárulva ezzel életminőségük növekedéséhez, valamint a természeti környezetünk megóvásához is.” - hangsúlyozta Dr. Kulcsár Noémi, a Budapesti Metropolitan Egyetem Turizmus Intézetének vezetője.
*A regeneratív turizmus: a fenntarthatósági szempontok figyelembevétele mellett célja a desztináció helyi lakosainak támogatása, a felelősségvállalás helyzetük javítása érdekében. Pl. vízhasználat mérséklése, hulladék csökkentése, felelős vásárlás a helyi piacon. A regeneratív turizmus jellemzője például, hogy az utazások alkalmával tanuljunk meg adni és hagyjunk magunk után pozitív nyomot, teremtsünk értéket és segítsünk vagy inspiráljunk.
2023. 09. 27.Hírek

KAOTIKUS (ÚJRA)TERVEZÉS
Vranek Hedvig Divat- és textiltervező mesterszakos hallgat&oacu …

IN MEMORIAM D UEDD UDD
Kondricz Ákos Levente fotográfus hallgatónk önálló kiállítása a PaperLab galériá …

Pro Arte Aranyérmes hallgatónk és Mestertanár Aranyérmes oktatónk az OTDK kitüntettek között
A két aranyérem óriási elismerése oktat&oacut …

Nagy sikerrel zajlott a Tudományos Diákköri Konferencia az Üzleti, Kommunikációs és Turisztikai hallgatók körében
Nagy sikerrel zajlott a Tudományos Diákköri Konferencia az &U …

Rangos nemzetközi elismeréseket hozott az ősz a Budapesti Metropolitan Egyetemnek
QS Stars Minősítés és Reimagine Education Shortlist Sa …

Felhívás a Makovecz Hallgatói Ösztöndíjprogramban történő részvételre
Tanulj Te is a METU egyik legfontosabb külhoni partneregyetemén, és „érd el önma …

Megjelent Dr. Mészáros Flóra könyve: Lantos monográfia
Egyetemünk oktatójának Dr. Mészáros Fl&oa …

myBRAND - A hallgató fejlődése a Budapesti Metropolitan Egyetemen HR képzésének középpontjában
Az oktatás világa folyamatosan változik, és az oktat …
