Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Ludwig Múzeum x METU – LUMI tér megnyitó | Budapesti Metropolitan Egyetem

Ludwig Múzeum x METU – LUMI tér megnyitó

2022. április 30-án megnyílt a LUMI tér, a Ludwig Múzeum családbarát közösségi tere, amely a Budapesti Metropolitan Egyetem oktatóival és hallgatóival kooperációban valósult meg. 


A METU és a Ludwig Múzeum kooperációjával megvalósított LUMI tér.

Fotó: Szabó Zsófia 


LUMI tér tervezése és kivitelezése a Budapesti Metropolitan Egyetem és a Ludwig Múzeum tavaly aláírt együttműködésének egyik közös projektje volt, melynek célja egy gyerekfoglalkoztató és pihenő sarok kialakítása volt a múzeum első emeleti kiállítóterének végében.  

 

A projektre az egyetem Művészeti és Kreatívipari Karának Formatervező művész mesterszakos hallgatói egy kurzus keretében készítettek terveket. A feladattal egy teljes csoport foglalkozott az előző félév folyamán, és a múzeum az itt született tervek alapján választotta ki a győztes alkotót, akivel ezután a kivitelezésen is közösen dolgoztak. A tér megvalósítására a ‘Családbarát múzeum’ cím elnyerésével járó 1 millió forintos jutalom adott lehetőséget, amelyet a Család- és Ifjúságügyért Felelős Államtitkárság ajánlott fel a múzeum számára. 

 

A METU és a Ludwig Múzeum kooperációjával megvalósított LUMI tér.

Fotó: Szabó Zsófia 


A LUMI tér április 30-ai megnyitóján Csizmadi Péter DLA, a Budapesti Metropolitan Egyetem Művészeti és Kreatívipari Kar dékánja és Fabényi Júlia, a Ludwig Múzeum – Kortárs Művészeti Múzeum igazgatója is köszöntőt mondott, majd az érdeklődők a projektben résztvevők beszélgetésén, illetve a Kiterjesztett Jelen című kiállítás interaktív tárlatvezetésén is részt vehettek. 


A METU és a Ludwig Múzeum kooperációjával megvalósított LUMI tér megnyitója.

Fotó: Szabó Zsófia 


A sok kiváló terv közül Paszternák Csenge, a Formatervező művész MA szak jelenlegi hallgatójának munkája nyerte el leginkább a múzeum tetszését. A nyertes terv elkészítéséért Csenge 100 000 Ft jutalomban részesült, a közeljövőben pedig egy másik METU-s alkotó, André Péter pályázatának egyes elemei is megvalósulhatnak majd. 

Hatalmas meglepetésként ért a dolog, szinte el sem hittem. Ez volt az első valós tervezési feladatom, ahol volt lehetőségem elérni egy nagyobb terv megvalósítását, és az, hogy az én munkámat választották hatalmas sikerélmény volt számomra. Ekkor még nem is sejtettem, hogy mekkora feladat vár rám. - osztotta meg Csenge az eredmény kapcsán. 


A LUMI tér tervezője, Paszternák Csenge, METU Formatervező művész MA szakos hallgató.

Paszternák Csenge, METU Formatervező művész mesterszakos hallgató | Fotó: Szabó Zsófia 


A megnyitó után Csengét nyertes munkájáról kérdeztük, illetve György Árpád Hunor szakvezetővel közösen a METU Formatervező mesterképzéséről beszélgettünk. 

“Igazából a munka oroszlánrésze a kiválasztást követően kezdődött meg. Folyamatos egyeztetés mellett kellett átterveznem a korábbi munkám a Ludwig Múzeum igényeinek megfelelően. Hatalmas tapasztalat volt számomra az egész feladat, hiszen az újratervezést követően kezdődött meg az anyagbeszerzés, majd a kivitelezési munkálatok, melyek szintén kihívást jelentettek. Végül a megvalósítási folyamat minden lépését végigasszisztáltam, rengeteget tanultam a megrendelőkkel és kivitelezőkkel való kommunikációról. Ami az egyik legnagyobb feladatnak bizonyult számomra, az a rengeteg különböző vélemény, és igény kielégítése a tervezett térrel kapcsolatban, sok kompromisszum megkötése által. “mesélte Csenge a felkészülésről. 

Csenge szerint a METU Formatervező művész mesterképzését többek között az teszi különlegessé, hogy a a hallgatók tervezéseik során valós megrendelők igényeire kereshetnek megoldásokat. 

“Hatalmas lehetőségnek tartom, hogy a féléves munkáinkat az oktatóink mellett aktívan működő cégek, intézmények felé is prezentálhatjuk, hiszen így még több visszajelzést és útmutatást kaphatunk. Nagyon hálás vagyok, hogy lehetőségem adódott egy ekkora volumenű projektben részt venni, számomra már most jó döntésnek bizonyult belevágni a mesterképzésbe.” 

György Árpád Hunor, a Formatervező művész MA szakvezetője a gyakorlatias oktatás és szakmájukban aktív oktatók hozzáadott értékét emelte ki. 

“Legfőbb ereje a képzésnek az, hogy szakmájukat aktívan űző, abban kiváló eredményeket elérő oktatói gárda módszereit megismerve tudnak a hallgatóink saját tervezői szemléletet felépíteni. 

Ebben a folyamatban az aktuális félévek feladatain keresztül, minden segítséget megkapnak a hallgatók, ahogyan ezt a LUMU kapcsán Megyeri Gábor és Pataki Dávid formatervező művészektől megkapták.” 

A METU művészeti képzéseinek másik kiemelkedő jellegzetessége, hogy a hallgatók és az oktatók közötti viszony partneri, az oktatók mentorként segítik a hallgatók munkáját. 

“Igyekszem feltárni előttük minden olyan szakmai tapasztalatot, ami az eddig elvégzett munkáim kapcsán felhalmozódott, bízva abban, hogy önálló tervezői szemléletük hasznos eszközökkel bővülhet.” - mesélte György Árpád Hunor szakvezető. - “Jóllehet egy összetett mondat nem elég egy mentorálás folyamatának leírására, mégis úgy érzem, hogy az oktatótársaim velem együtt mindent megtesznek azért, hogy ez minden kurzuson megvalósulhasson.” 

A szakvezető minden olyan alkotónak ajánlaná a Formatervező művész mesterképzést, aki szereti a tárgyak kimeríthetetlen, változatos világát és aki ebben a világban szeretne újat, egyedit alkotni. 


Tudj meg többet a Formatervező művész mesterképzéséről ide kattintva,  vagy ismerd meg a METU művészeti képzéseit! 

2022. 05. 13.

Hírek

Üzlet
Online fenntarthatósági kurzus indult a METU-n 2024 tavaszán

A Magyar Egyetemek Fenntarthatósági Platform (MEFP) keretében a 2023-24 tavaszi szemeszterben elindult egy online teljesíthető, az ENSZ Fenntartható Fejlődési Keretrendszer elvei alapján felépített „Bevezetés a Fenntartható Fejlődési Célok (SDGs) kérdéskörébe” kurzus 11 partneregyetem összefogásában...

fenntrathatóságicsempe

Online fenntarthatósági kurzus indult a METU-n 2024 tavaszán

A Magyar Egyetemek Fenntarthatósági Platform (MEFP) keretéb …

Üzlet
KommunikációTurizmusÜzletMűvészet
Jelölj minket 1. helyen 2024.07.10-ig!

sorredncsemplány

Jelölj minket 1. helyen 2024.07.10-ig!

KommunikációTurizmusÜzletMűvészet
Művészet
Camera Justitia díjat kapott a KIX, Révész Bálint, a METU oktatójának és Mikulán Dávid közös filmje

Révész Bálint, a Budapesti Metropolitan Egyetem Mozgókép tanszék oktatójának filmje Camera Justita díjban részesült a 'Movies that Matter' fesztiválon, Hágában.

mkkcsemp

Camera Justitia díjat kapott a KIX, Révész Bálint, a METU oktatójának és Mikulán Dávid közös filmje

Révész Bálint, a Budapesti Metropolitan Egyetem Mozgókép tanszék oktatójának fil …

Művészet
Művészet
A METU oktatójának filmje a hallgatók aktív közreműködésével készült Kék Pelikan már látható a mozikban

Csáki László, Balázs Béla-díjas dokumentum- és animációs filmrendező, a Budapesti Metropolitan Egyetem Animáció szak főállású oktatójának Kék Pelikan című filmje 2024...

kekpelikancsemp

A METU oktatójának filmje a hallgatók aktív közreműködésével készült Kék Pelikan már látható a mozikban

Csáki László, Balázs Béla-díjas dokume …

Művészet
Újraindult a RádióMETU!

Nagy örömmel jelentjük be, hogy három év kihagyás után, újraindult a RádióMETU, a hallgatók rádiója! A megújult szerkesztőség Molnár Geryt főszerkesztőnek, Hornik Dominikot főszerkesztő helyettesnek választotta...

radiometucsemp

Újraindult a RádióMETU!

Nagy örömmel jelentjük be, hogy három év kihagy&aac …

Művészet
Munkácsy Mihály-díjban részesült Uray-Szépfalvi Ágnes, a METU Vizuális Kommunikáció Tanszék oktatója

Büszkén adunk hírt arról, hogy március 15. alkalmából kiemelkedő képzőművészeti tevékenysége elismeréseként Munkácsy Mihály-díjban részesült Uray-Szépfalvi Ágnes festőművész, egyetemünk oktatója...

urayszépfalvi

Munkácsy Mihály-díjban részesült Uray-Szépfalvi Ágnes, a METU Vizuális Kommunikáció Tanszék oktatója

Büszkén adunk hírt arról, hogy március 15. alka …

Művészet
Üzlet
Növeld munkaerőpiaci esélyeidet, válaszd duális képzési formánkat!_

 Ha a METU-t is megjelölted a felsőoktatási felvételi rangsorodban jó döntést hoztál, mert nálunk: Az egyedülálló myBRAND oktatási módszertanunkat követve tanulhatsz, pontosabban építheted fel saját szakmai portfóliódat, mely vonzó lesz a munkáltatók számára is...

dualis hircsempe

Növeld munkaerőpiaci esélyeidet, válaszd duális képzési formánkat!_

 Ha a METU-t is megjelölted a felsőoktatási felvéte …

Üzlet
Üzlet
Együttműködési megállapodást kötött a Budapesti Metropolitan Egyetem és a GIRO Zrt.

A Budapesti Metropolitan Egyetem (METU) és a GIRO Zrt. közötti szakmai kapcsolatot együttműködési megállapodással erősítette meg a két intézmény...

girocsemp

Együttműködési megállapodást kötött a Budapesti Metropolitan Egyetem és a GIRO Zrt.

A Budapesti Metropolitan Egyetem (METU) és a GIRO Zrt. közötti …

Üzlet
KommunikációTurizmusÜzletMűvészet
További hírek megtekintése...
METU hírek logó

További hírek megtekintése...