Különdíjas lett hallgatóink TV sorozat ötlete a Hypewriteren
Az RTL Klub Magyarország és a Paprika Studios idén is meghirdette televíziós sorozatötlet pályázatát és pitchfórumát a Hypewritert amelyre fiatal, tapasztalattal rendelkező és hobbi-forgatókönyvírók ötleteit is várták.
Az immár harmadik alkalommal megvalósuló, 2018-ban indult verseny célja, hogy műfaji korlátozás nélkül felkutassa a legeredetibb új tévésorozat-ötleteket és tehetséges alkotóikat.
Az elmúlt években hatalmas érdeklődés övezte a Hypewriter ötlet versenyét, hiszen a tét nem más, minthogy a nyertes pályamű pilot epizódját a Paprika Studios jóvoltából le is forgatják, és műsorra tűzik az RTL Magyarország képernyőjén.
A korábbi évekhez hasonlóan a 2021-es verseny is angol nyelven zajlott, a szervezők elsősorban a kelet-közép-európai régióból vártak nevezőket, de a világ minden részéről lehetett jelentkezni.
A pitchfórum résztvevői a zsűri mellett közel 100, a világ számos pontjáról érkező szakmabeli – forgalmazók, gyártók, televíziós szakemberek, szakmai újságírók – előtt mutathatják be az ötletüket.
A Metropolitan Egyetem Televíziós műsorkészítő művész MA szak Forgatókönyvíró kurzusán, Bánszki Kristóf vezetésével, már harmadik éve folyik sorozatfejlesztés. Az óra keretein belül a hallgatók sorozatötleteket hoznak, ezek közül szakmai szempontú szavazással döntik el, hogy az adott félévben melyik ötleten dolgoznak tovább.
A félév végére – a közös munka eredményeképp – a hallgatók nemcsak megtapasztalják az írócsapatban való együttműködés előnyeit és nehézségeit, hanem összeszokott teamként komplett sorozatterveket is kidolgoznak, mindenre kiterjedő sorozatbibliával, évadtervvel, a pilot epizód átdolgozott dialógkönyvével, valamint a további részek outline-jaival.
Többek között a kurzus során készült a 2021-ben diplomázott Televíziós műsorkészítő művész MA osztály tagjai nevéhez fűződő, Laky Anna Dóra ötletéből született, heti egyórás tévékomédia, a groteszk hangvételű Szuperhősök minimálbéren című széria, amelyet Streit Krisztián és Szeli György hallgatókkal közösen dolgoztak ki.
Ez az alkotás pedig a Hyprwriter nyolc finalistája közé került, mely nem csupán azért hatalmas teljesítmény, mert a sorozatpályázat Kelet-Közép-Európa legnépszerűbb nemzetközi tévés pitchfóruma, de azért is, mert a megmérettetésre 2021-ben rekordszámú, több, mint 450 pályamunka érkezett 38 országból. Egykori hallgatóink egy pitch formájában mutatták be alkotásukat a szakmai zsűri számára október 5-én és végül különdíjasok lettek, amit azt jelenti, hogy a jövőben a Paprika Studios, akár az ötletükkel is dolgozhat tovább.
2021. 10. 08.
Hírek
Új szempontból vizsgálja az építőipart a KSH
Folytatódik a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) és a Budape …
A METU kiadásában megjelent Új Munkaügyi Szemle idei 3. száma a HR szakma jövőbeli kihívásaira való felkészülést helyezi fókuszba
„A hazai munkaerőpiac turbulens változáson megy keresztü …
Október 6-ig látogatható Tóth Andrej oktatónk veszprémi kiállítása
Tóth Andrej tervezőgrafikus, képzőművész PLAKÁTOK - 20 év című kiállítása a vesz …
Együttműködési megállapodást írt alá az MKT és a METU
Az oktatás, a kutatás és az innováció ös …
Az ökológia és a művészetek kapcsolatáról tartott konferenciát a METU
A METU Művészeti és Kreatívipari Kara 2024. szeptember 12-13-án, a Francia Intéz …
Első alkalommal csatlakozott a METU a Kutatók Éjszakájához
A Budapesti Metropolitan Egyetem (METU) 2024-ben első alkalommal vett rés …
A METU oktatóját az Arizona State University 2024-es globális oktatói karának tagjává választották
Budapesti Metropolitan Egyetem (METU) oktatója, Dr. habil. Rada Pé …
Újrahasznosítás és környezettudatosság a textiliparban
Workshop a Kutatók Éjszakáján a METU-nA textilipar a …