Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Kreatív Gondolkodásfejlesztő Műhely | Budapesti Metropolitan Egyetem

Kreatív Gondolkodásfejlesztő Műhely

A Nemzeti Tehetségsegítő Program keretén belül, az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Támogató) támogatásának köszönhetően, a Budapesti Metropolitan Egyetem Tehetségsegítő Tanács irányításával 2018-ban megkezdődött a „Kreatív gondolkodásfejlesztő műhely kialakítása a METU-n” c. projekt. A Támogató döntése alapján a projekt 2 350 000 Ft vissza nem térítendő támogatásban részesült.

A program alapvető célkitűzése a kreatív gondolkodás fejlesztése, amelynek keretén belül 25 tehetséges hallgató interdiszciplináris projektekben dolgozik. Ennek megfelelően a program alapvetően 5 modulra épül: 1. Startup gondolkodás és kreativitás; 2. Élményközpontúság és kreativitás a turizmusban; 3. Digitális világ – korszerű szervezetek; 4. Kreatív gondolkodás a marketingben; 5. Kreatív gondolkodás a digitális tartalomelőállításban. A projekt keretén belül a hallgatók egyrészt a kreatív turisztikai termékfejlesztés desztinációkra gyakorolt komplex hatásait elemzik, innovációt megvalósító projekt tervet (digitalizációval kapcsolatos startup ötlet leírása) dolgoznak ki, valamint terméket fejlesztenek, plakátot készítenek, és rövid, mozgóképes szekvenciákon, videódokumentáción dolgoznak. Az utolsó modul után a hallgatók egyéni reflektív esszét (3-5 oldal) írnak, amely adott kompetenciaterületeken írja le a fejlődésüket, valamint azt, hogy mit adott számukra a műhely.

A programot 2019 májusában egy nemzetközi vetélkedő zárja, amelynek keretén belül a már megismert és alkalmazott módszertanok alapján, 4-5 fős csapatokban (egyetemenként szerveződve), kreatív modelleket és prezentációkat készítenek a hallgatók.