Kibővített formában, megújult tananyaggal és oktatókkal folytatódik az online fenntarthatósági kurzus 2025 februárjától a Budapesti Metropolitan Egyetemen
2025-02-06
![Kibővített formában, megújult tananyaggal és oktatókkal folytatódik az online fenntarthatósági kurzus 2025 februárjától a Budapesti Metropolitan Egyetemen](/_next/image?url=https%3A%2F%2Fgephaz.metropolitan.hu%2Fstorage%2Fcontents%2FUntitled%20design111-1738866359.png&w=2048&q=100)
A Magyar Egyetemek Fenntarthatósági Platform (MEFP) Keretmegállapodást a Pécsi Tudományegyetem kezdeményezésére 14 egyetem, köztük a METU is aláírta. Az együttműködés célja a fenntarthatóság témakörében a jó gyakorlatok egymás közötti megosztása, rendszeres közös akciók szervezése, valamint szorosabb együttműködés kialakítása a fenntarthatósági célokat szolgáló fejlesztések érdekében.
A Magyar Egyetemek Fenntarthatósági Platformjának (MEFP) tagjai: Budapesti Corvinus Egyetem, Budapesti Gazdasági Egyetem, Budapesti Metropolitan Egyetem, Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem, Eszterházy Károly Katolikus Egyetem, Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem, Miskolci Egyetem, Neumann János Egyetem, Nyíregyházi Egyetem, Óbudai Egyetem, Pannon Egyetem, Pécsi Tudományegyetem, Semmelweis Egyetem, Soproni Egyetem, Szegedi Tudományegyetem, Széchenyi István Egyetem.
A 2025 februártól induló kurzusunkat az Üzleti, Kommunikációs és Turisztikai Karunk, valamint a Művészeti és Kreatívipari Karunk minden képzési formában tanuló hallgatói egyaránt felvehetik szabadon választható tárgyként.
Idén kibővített tananyaggal, új oktatókkal várja hétről hétre a hallgatókat az izgalmas és aktuális fenntarthatósági témákkal foglalkozó kurzus, ahol többek között szó lesz a fenntarthatóság gazdasági hatásairól, a klímaszorongás jelenségéről és pszichológiai hátteréről, az ökolábnyomról, a nemek közötti egyenlőségről, a körforgásos gazdaságról és még sok másról.
Minden hallgatónkat ösztönzünk A fenntarthatóság kora - Kérdések és válaszok tárgy felvételére Neptunban.
"Szerencsére a fenntarthatóság fogalma egyre nyilvánvalóbbá válik az emberek és a generációk számára, és sokan már jól ismerik az olyan témákat, mint az éghajlatváltozás, a környezetvédelem vagy a megújuló energiaforrások használata. Ezt azonban nemcsak elméletben, hanem a gyakorlatban is át kell tudni ültetni. Különösen örülök annak, hogy a METU egy olyan innovatív kezdeményezés alapköve lehet, amely sokkal hatékonyabb és korszerűbb módon juttatja el ezeket az információkat a diákjainkhoz. Ezért is indítottuk el 2024-ben „A fenntarthatóság kora - kérdések és válaszok” című kurzust, hiszen ez egy nagyszerű lehetőség mindazok számára, akik nemcsak többet szeretnének megtudni a témáról, hanem valóban tenni is szeretnének a környezetünkért és a jövőnkért! 2025 februárjától pedig már egy kibővített tananyag segítségével tanulhatnak ezekről a hallgatóink." – nyilatkozta Dr. Szeberényi András, egyetemi docens, a képzés tárgyfelelőse.
Üdvözlettel,
a Budapesti Metropolitan Egyetem csapata