Turizmus

A Budapesti Metropolitan Egyetem az EAIE éves konferenciáján: Új Lehetőségek a Nemzetközi Együttműködésben

2024-10-26

A Budapesti Metropolitan Egyetem az EAIE éves konferenciáján: Új Lehetőségek a Nemzetközi Együttműködésben
image
image

Gazdag Program és Aktív Részvétel


A konferencia programja kiemelkedően gazdag volt, több mint 240 különböző szekció és workshop várta a résztvevőket, ahol több mint 7300-an vettek részt. A plenáris üléseken és tematikus workshopokon a legfrissebb trendek és kihívások kerültek terítékre. Az oktatási vásár lehetőséget biztosított a résztvevő intézmények számára, hogy bemutassák kezdeményezéseiket, a marketingtől kezdve a munkatársak fejlesztésén át a hallgatói szolgáltatásokig és az Erasmus+ programokig.


Erős Partnerségek és Új Lehetőségek


A METU részvételének célja nem csupán a láthatóság növelése volt, hanem a meglévő partnerségek erősítése és új együttműködési lehetőségek keresése is. Dr. Naárné Dr. Tóth Zsuzsanna oktatási rektorhelyettes és Weininger-Hollósi Fatima intézményi Erasmus koordinátor sikeres megbeszéléseket folytattak az Erasmus+ programban érintett más felsőoktatási intézmények képviselőivel. A tárgyalások eredményeként a METU képes lesz bővíteni kínálatát, lehetővé téve, hogy a mobilitási programok iránt érdeklődő hallgatók a következő pályázati ciklusban több, szakmai igényeiknek megfelelő program közül választhassanak.


A METU nem csupán a hagyományos együttműködésekre fókuszált, hanem új programok, például a Blended Intensive Program (BIP) kialakításának lehetőségeiről is egyeztetett partnereivel. A konferencia során lehetőség nyílt tapasztalatcserére is más magyar intézmények képviselőivel, amely elősegíti a legjobb gyakorlatok megosztását.


A Jövőbeli Együttműködések Alapozása


A konferencia során a Budapesti Metropolitan Egyetem METU nemcsak új kapcsolatokat épített, hanem megerősítette a nemzetközi felsőoktatásban betöltött szerepét is. A METU elkötelezett a nemzetközi kapcsolatok fejlesztése mellett, hogy hallgatói gazdagabb és változatosabb oktatási élményekben részesülhessenek, ezzel felkészítve diákjait a globális munkaerőpiac kihívásaira, lehetőséget biztosítva számukra, hogy versenyképes tudással lépjenek be a szakmai világba. Az EAIE konferencia így nem csupán egy esemény volt, hanem egy új kezdet a nemzetközi együttműködések terén, amely új távlatokat nyithat meg a jövő generációi számára.