Művész diplomamunka
Általános
1. Mi a különbség a szakdolgozat és a diplomamunka között?
A szakdolgozat a szakképzettségnek megfelelő, a szakmai tárgyakhoz kapcsolódó téma írásbeli feldolgozása, amelynek elkészítésével a hallgatónak tanúsítania kell, hogy jártas a tananyagon túlmenően a hazai és nemzetközi szakirodalomban.
A diplomamunka a gyakorlati képzés során megszerzett szakmai ismeretek egy adott műben, tárgyban megvalósuló kreatív összegzése. Kapcsolódik hozzá egy írásmű, de az a diplomamunka része, azzal együtt kerül feltöltésre.
2. Mely szakokon kötelező a diplomamunka?
Amennyiben a képzési program tartalmazza, a hallgatónak az oklevél megszerzéséhez szakonként szakdolgozatot vagy diplomamunkát kell készítenie.
Diplomamunka minden BA, MA képzésen szükséges, kivétel ez alól a Designkultúra és a Design- és művészetmenedzsment szak, ahol szakdolgozat készítése szükséges a záróvizsgához.
3. Van-e lehetőség csoportosan diplomamunkát készíteni?
IGEN! Szakon belül és másik szakos hallgatókkal is van erre lehetőség, ehhez azonban mindenképpen egyeztess az adott szak tanszékvezetőjével!
4. Az Egyetem hozzájárul-e a diplomamunka költségeihez?
Diplomamunka-támogatást illetően a szakvezetőnél tudsz érdeklődni. Vannak olyan szakok, ahol az intézet támogatja bizonyos összeg erejéig a hallgatók diplomamunkáját.
5. A diplomamunkámat visszakapom-e, ha sikeres záróvizsgát tettem?
A diplomamunkák az Egyetem tulajdonát képezik, de a hallgatóknak lehetőségük van saját diplomamunkájukat visszavásárolni. Ha kiállításhoz szeretnéd „kölcsönkérni” munkádat, akkor azt a tanszékvezetőd felé tudod jelezni.
Témavezető
1. Hogyan kell diplomamunka témavezetőt bejelenteni?
Diplomamunka témavezetőt választani a Neptun rendszerben, a Tanulmányok / Szakdolgozat / Szakdolgozat jelentkezés menüpontban tudsz az őszi félév során. A választási időszakról minden őszi félévben küldünk tájékoztatást.
2. Mikor választhatok diplomamunka témavezetőt?
A diplomamunka témavezetőjét a záróvizsga letételét megelőző félév szorgalmi időszakának végéig szükséges megjelölnöd. A diplomamunka témavezető-választás pontos időpontjáról minden őszi félévben küldünk tájékoztatást.
3. Mi a különbség a diplomamunka téma és a diplomamunka végleges címe között?
Diplomamunka esetében nincsen kiajánlott témalista. Diplomamunkád témáját szabadon választhatod meg, a Neptunban nem kerül rögzítésre.
Neptunban a témánál minden esetben DIPLOMAMUNKA szerepel.
A végleges címet közvetlenül a diplomamunka feltöltése előtt szükséges megadni.
4. Ha már van az előző évekből érvényes diplomamunka témavezető-választásom, akkor kell-e újra választanom?
Ha már van érvényes diplomamunka témavezető választásod, amelyet témavezetőd, illetve a tanszékvezető is jóváhagyott, akkor nem kell újra választanod.
5. Mit tehetek, ha elutasítják a diplomamunka témavezető-választásomat?
A kérvény elfogadása érdekében javasoljuk, hogy benyújtás előtt egyeztess a választott témavezetővel.
Ebben az esetben van lehetőséged újabb témavezetőt megjelölni a témavezető választási időszakban.
6. Választhatok-e külső diplomamunka témavezetőt?
NEM! Diplomamunka-témaválasztás esetén csak a kérvényben szereplő oktatók közül tudsz választani.
7. Vannak-e előre megadott témakörök diplomamunka esetén?
Diplomamunka témavezető választás esetén nincsenek megadott témák. Választott témádat az általad választott oktatóval (témavezetővel) kell egyeztetned, de Neptunban csak DIPLOMAMUNKA fog szerepelni.
A végleges címet közvetlenül a diplomamunka feltöltése előtt szükséges megadni.
8. Van-e lehetőségem módosítani a diplomamunkám témáján vagy a témavezető személyén?
A diplomamunka témavezetőjének megváltoztatására az első központi szakkonzultáció végéig van lehetőséged, melyhez Neptun kérvényt szükséges benyújtanod.
A diplomamunka témavezető váltási kérvény elérhető a Neptun / Ügyintézés / Kérvények menüpontban.
Diplomamunka esetén nincsenek kiajánlott témák, Neptunban a témánál DIPLOMAMUNKA fog megjelenni.
A végleges címet közvetlenül a diplomamunka feltöltés előtt szükséges megadni.
Központi szakkonzultáció
1. Mi a központi szakkonzultáció?
A záróvizsgára jelentkező hallgatónak két központi szakkonzultáción kötelező részt vennie, ahol bemutatja diplomamunkájának aktuális készültségi állapotát, melyet a szaktanárok értékelnek, és ezzel segítik a hallgatót a további munkájában.
2. Mikor vannak a központi szakkonzultációk?
A központi szakkonzultációk a záróvizsga (tavaszi) félévében kerülnek megszervezésre. Az első alkalom a tavaszi szemeszter második hónapjában, a második alkalom legkésőbb a szorgalmi időszak végéig kerül kiírásra. A pontos időpontról üzenetben küldünk értesítést.
3. Kinek kötelező részt vennie a központi szakkonzultáción?
A központi szakkonzultáción kizárólag azon hallgatóknak kell részt venniük, akiknek képzésén diplomamunka feltöltése kötelező, és azt az adott félévben szeretnék feltölteni.
Annak a hallgatóknak is kötelező a részvétel, aki korábban már részt vett a szakkonzultációkon, viszont diplomamunkáját nem töltötte fel, vagy feltöltötte, de a záróvizsgán a bizottság elégtelenre értékelte a diplomamunkáját.
4. Mi történik akkor, ha valakinek a második központi szakkonzultáción úgy értékelik a diplomamunkája készültségi állapotát, hogy az nem alkalmas záróvizsgára?
Ha a szaktanárok a második szakkonzultáció alkalmával úgy értékelik, hogy a hallgató diplomamunkája vagy annak készültségi állapota nem megfelelő, nem töltheti fel diplomamunkáját és nem bocsátható záróvizsgára. Ebben az esetben a hallgató záróvizsga jelentkezését visszavonjuk, melyről üzenetben értesítjük.
5. Abban az esetben is részt kell vennem a központi szakkonzultációkon, ha azt az előző tavaszi félévben már megtettem, de a diplomamunkámat nem töltöttem fel?
IGEN! Ha már a korábbi tavaszi félévben részt vettél a központi szakkonzultációkon, de a diplomamunkádat nem adtad le, akkor ismét részt kell venned mindkét központi szakkonzultáción abban a tavaszi félévben, amikor záróvizsgára jelentkezel.
Feltöltés
1. Mikor és hogyan történik a diplomamunka feltöltése?
A 2019/20 tanévtől kezdődően a diplomamunkák leadása nem személyesen, hanem elektronikus feltöltés formájában történik. A szakvezetők által összeállított diplomamunka feltöltési tájékoztató és záróvizsga követelmények tartalmazzák a diplomamunkák feltöltésének módját és határidejét, valamint a diplomamunka mellett kötelezően feltöltendő dokumentumok listáját. Ezen dokumentumok minden évben felkerülnek Coospace-re. A diplomamunka feltöltése kizárólag a feltöltési levelekben meghatározott időszakban történhet! A határidők módosításra nincs lehetőség!
2. Feltölthetem-e a diplomamunkámat akkor is, ha nem jelentkezek záróvizsgára?
Igen. Amennyiben diplomamunkád megfelelt mindkét központi szakkonzultáción, feltöltheted azt. Záróvizsgára egy későbbi tavaszi félévben is jelentkezhetsz. A már feltöltött diplomamunkán a későbbiekben nincs mód változtatni.
3. Hol látom a Neptunban a diplomamunkám adatait (rekordot)?
A Neptun rendszer szerkezeti sajátosságai miatt a diplomamunka adatait is a Szakdolgozat menüpont alatt láthatod. Pontos elérési útvonala: Tanulmányok / Szakdolgozat / Szakdolgozat jelentkezés.
4. Ha nem töltök fel diplomamunkát, attól még abszolválhatok?
IGEN. A diplomamunka és a szakdolgozat feltöltése abszolutóriumon kívül esik. Vagyis, ha a diplomamunkád vagy szakdolgozatod leadásán kívül minden mást teljesítettél, akkor abszolválsz..