A METU hallgatói és oktatói is aktívan részt vettek a 37. OTDK Közgazdaságtudományi Szekciójában
2025-05-07

A Budapesti Metropolitan Egyetem Üzleti, Kommunikációs és Turisztikai Kara (ÜKT Kar) idén is képviseltette magát az Országos Tudományos Diákköri Konferencia (OTDK) Közgazdaságtudományi Szekciójában, amely a magyar felsőoktatás egyik legrangosabb tudományos eseményének számít.
A METU-ról tíz pályamunkát neveztek hallgatóink, és kilenc hallgató mutatta be kutatását a különböző tagozatokban. Az eseményen 31 felsőoktatási intézmény hallgatói mérték össze tudásukat, a verseny során 64 tagozatban összesen 184 helyezést és 97 különdíjat osztottak ki.
A METU hallgatói közül többen is díjazott helyezést értek el, ezzel is elismerést szerezve saját munkájuknak és témavezetőik felkészítő tevékenységének.

A METU számára fontos, hogy hallgatói már tanulmányaik alatt aktívan bekapcsolódjanak a tudományos közéletbe és részt vegyenek hazai szakmai fórumokon. A konferencia alkalmat adott arra, hogy hallgatóink önálló kutatási munkájukat megmérettessék, valamint értékes visszajelzéseket kapjanak a szakma elismert képviselőitől.
Külön kiemelendő, hogy a 37. OTDK közgazdaságtudományi szekciójában a METU oktatói több zsűri- és bizottsági szerepkörben is aktívan közreműködtek, erősítve ezzel az egyetem szakmai jelenlétét:
Zsűri elnökök:
- Dr. Naárné Dr. Tóth Zsuzsanna – Gazdaságtörténet
- Dr. Anton Alfonz – Termelés- és szolgáltatásmenedzsment
- Dr. Belovecz Mária – Tőkepiacok – befektetések, stratégiák
- Dr. Bódis Gábor – Turizmusfejlesztés
Zsűri társ-elnökök:
- Dr. Gyenge Balázs – Ellátásilánc-menedzsment
- Dr. Szeberényi András – Energiagazdaságtan
- Dr. András Klára – Humánerőforrás – trendek és folyamatok
- Dr. habil. Baranyai Zsolt – Pénzügyi modellek, technikai elemzések
Zsűritagok:
- Dr. Vinogradov Szergej – Közlekedésgazdaságtan
- Dr. habil. Szigeti Cecília – Fenntarthatóság társadalmi kérdései
- Dr. habil. Vásáry Miklós – Világgazdaságtan
A METU ezúton is köszönetet mond minden résztvevő hallgatónak, témavezető oktatónak, valamint azoknak a kollégáknak, akik bírálóként vagy zsűritagként hozzájárultak a konferencia sikeréhez.
A tudományos diákköri munka hosszú távon is hozzájárul a hallgatók szakmai fejlődéséhez, az oktatók mentorálási tevékenységéhez, valamint az intézmény tudományos és szakmai szerepvállalásának erősítéséhez.