Bejelentkezés

Aktiválás

1. Mikor van bejelentkezési időszak?

A Coospace rendszerben találod a tanév rendjét, amely meghatározza az online bejelentkezési időszakot is. Ekkor fontos, hogy nyilatkozz féléves státuszodról.

Az aktuális szemeszterre vonatkozó Tanév rendje a Coospace/ Új hallgatói dokumentumok/ Tanév rendje mappában érhető el.

A bejelentkezésről minden félév elején több alkalommal is Neptun-üzenetet küldünk.


2. Minden félév elején szükséges bejelentkeznem?

Minden félév elején, az online bejelentkezési időszakban nyilatkozz arról, hogy a következő félévben is folytatni kívánod-e tanulmányaid; aktiváld a féléved, de ha szüneteltetnél, akkor passzív státuszt állíts be.


3. Hogyan tudom megtenni a bejelentkezést, ha előző félévben is aktív voltam?

A Neptun rendszerben az Ügyintézés / Beiratkozás/ Bejelentkezés menüponton belül tudod megadni, hogy a következő félévet aktív vagy passzív státuszban szeretnéd-e folytatni. A bejelentkezés kizárólag online módon történhet a Tanév rendjében meghatározott időszakban, amelyet a CooSpace / Új hallgatói dokumentumok színtéren találsz meg.


4. Mennyibe kerül az aktiválás?

Az aktiválásnak nincs külön díja, amennyiben azt az online bejelentkezés díjmentes határidején belül állítod be a Neptunban. A határidőről a CooSpace / Új hallgatói dokumentumok színtéren elérhető Tanév rendjéből tájékozódhatsz.

Passziválás

1. Mennyi passzív félévem lehet? Ha az előző is az volt, még a következő is passzív lehet?

A képzési idő alatt a passzív félévek száma nincs korlátozva, azonban egymást követően maximum csak két passzív félév lehetséges. A két passzív félévet követő harmadik esetében javasoljuk, hogy mindenképpen nyilatkozz a Neptun rendszeren a bejelentkezési időszakban a hallgatói jogviszony megszűnésének elkerülése érdekében.


2. Két egymást követő passzív félév után a harmadikat is passzív státuszban szeretném eltölteni, mi a teendőm?

A Neptun rendszerben egymást követően csak két passzív félévet tudsz beállítani a bejelentkezési időszakban. Amennyiben ezt követően is szüneteltetnéd tanulmányaid, a "003 - Harmadik és további egybefüggő passzív félév engedélyezése" kérelmet nyújthatod be a Neptun rendszerben az Ügyintézés / Kérvények menüpontban. A kérelem beadása csatolt igazoláshoz kötött és a szabályzat alapján engedélyezhető (Hallgatói Követelményrendszer III. Fejezet Tanulmányi és Vizsgaszabályzat / C. A Tanulmányok jogi keretei / A hallgatói jogviszony szünetelése). A kérelemben jelöld meg a szünetelés várható időtartamát vagy a tervezett folytatást.

Művészképzésen a hallgatóknak két egybefüggő félévet célszerű passziváltatniuk.


3. Ha már aktiváltam magam, de sajnos mégsem tudom vállalni a félévet és inkább passzív státuszt szeretnék kérni, mi a teendőm?

A díjmentes online bejelentkezési időszakot követően lehetőséged van az adott félévet határidőn túl passziválni a tanév rendjében jelölt időpontig,térítési és szolgáltatási díj megfizetése ellenében (az aktuális összegeket a CooSpace / Új hallgatói dokumentumok / Tájékoztatók / Pénzügyek / Különeljárási díj - Térítés és szolgáltatási díjak mappában találod). Ezután már csak a Neptun rendszerben az „Határidőn túli passziválás kérvénye” benyújtásával kérheted a passzív státusz beállítását, amelyet a kérvényen megjelölt beadási határidőig adhatsz be a Neptun rendszerben, az Ügyintézés / Kérvények menüponton belül.

Ennek pénzügyi vonzatairól a Coospace/ Új hallgatói dokumentumok/ Bejelentkezés/ Hallg. státusz módosításának pénzügyi vonzatai időszakonként elnevezésű mappában található táblázatból tájékozódhatsz.


4. A "határon túli passziválás" beadásának milyen díjai vannak?

„Határidőn túli passziválás kérvény” különeljárási díjának mértékéről a CooSpace / Új hallgatói dokumentumok / Tájékoztatók / Pénzügyek / Különeljárási díj - Térítési és szolgáltatási díjak mappában találsz információt, az összeg kérelem beadáskor generálódik a rendszerben.

Ha az űrlapon megadott határidőig beadod a kérelmet, akkor utólagosan passziváljuk a féléved, a kérvény különeljárási díjának befizetését követően.

Az őszi félévben legkésőbb szeptember 15-ig, a tavaszi félévben legkésőbb február 15-ig benyújtott „Határidőn túli passziválás kérvény” esetében, a befizetett költségtérítés vagy önköltség összegét az Egyetem visszautalja a kezelési költség levonását követően. A kezelési költség mértéke a féléves költségtérítés vagy önköltség 10%-a. (Amennyiben még nem fizetted be a tandíjat, úgy kivetésre kerül a 10%.)

Az őszi félévben szeptember 16. – október 14., a tavaszi félévben február 16. – március 14. között benyújtott „Határidőn túli passziválás kérvény” esetében, a kezelési költség mértéke a féléves költségtérítés vagy önköltség 50%-a. (Amennyiben még nem fizetted be a tandíjat, úgy kivetésre kerül az 50%.)

Ezen határidőket követően a passzív státusz módosítására már nincs lehetőség, az esetleges igazolt rendkívüli esetekben pedig a befizetett költségtérítés vagy önköltség visszautalása nem lehetséges, illetve a teljes féléves költségtérítés vagy önköltség, tartozás marad, és fizetendő.

Erről részletesen a "Coospace/ Új hallgatói dokumentumok/ Bejelentkezés/ Hallg. státusz módosításának pénzügyi vonzatai időszakonként" elnevezésű mappában található táblázatból tájékozódhatsz.


5. Ha már lejárt az online bejelentkezési időszak, és nem nyilatkoztam a féléves státuszomról, tudom még aktiválni a félévem és folytatni a tanulmányaimat?

Az online bejelentkezési időszakot követően még a határidőn túli bejelentkezési időszakban lehetőséged van a Neptun rendszerben módosítani a státuszod, és akár aktív félévre is beállíthatod azt.

Ezt követően már csak kérelem benyújtásával kérvényezhető az aktív félév, amelyről bővebb információt a Hallgatói Információs Központ elérhetőségein kérhetsz:

https://www.metropolitan.hu/ugyintezek 

A bejelentkezési kötelezettségüket nem teljesítő hallgatók státuszát az aktiválási időszak lejárta után az Egyetem hatályos szabályzata alapján passzív félévnek nyilvánítjuk.