XI. Egyetemi Nemzetközi Kommunikációs Viselkedéskultúra és Protokoll verseny
XI. Egyetemi Nemzetközi Kommunikációs Viselkedéskultúra és Protokoll verseny a Budapesti Metropolitan Egyetem szervezésében
2023. május 26-án XI. alkalommal rendezte meg a Budapesti Metropolitan Egyetem az Egyetemi Nemzetközi Kommunikációs Viselkedéskultúra és Protokoll Versenyt Budapesten, a Stefánia Palota – Honvéd Kulturális Központban. A rangos szakmai verseny megszervezésében a Magyar Protokollosok Országos Egyesülete stratégiai partnerként vett részt.
A rendezvény mottója idén: „Értéket képviselünk”, fókuszban pedig a „Budapest 150” emlékév és a Budapesten található világörökségek voltak. Az esemény fővédnöke Vargha Tamás, Székesfehérvár országgyűlési képviselője, a Honvédelmi Minisztérium miniszterhelyettese volt.
Az esemény célja a hazai kulturális értékek megőrzése, védelme és megismertetése itthon és a határon túli magyar fiatalok körében. A többek között Szászrégenből, Beregszászról, Kolozsvárról és számos hazai városból nevezett csapatok olyan témákban mérték össze tudásukat, mint a diplomáciai, sport, egyházi és katonai protokoll. Az eseményen Dr. Bachmann Bálint, a Budapesti Metropolitan Egyetem rektora köszöntötte a versenyző csapatokat és a szakmai résztvevőket.
A protokollversenyt a Nemzeti Közszolgálati Egyetem csapata nyerte, míg második helyen a Gyakorlati Diplomácia Szakkollégiuma csapata végzett. A dobogó harmadik helyét holtversenyben a Pázmány Péter Katolikus Egyetem és a Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem kolozsvári karának csapatai foglalhatták el.
A Magyar Protokollosok Országos Egyesülete ez alkalommal is különdíjat ajánlott fel annak a csapatnak, akik állami és diplomáciai protokoll témában a legjobban teljesítettek. Idén ezt az elismerést a Sapientia Erdélyi Magyar Tudomány Egyetem kolozsvári karának csapata vehette át.
A fődíjakon kívül számos különdíj átadására is sor került, melyet az esemény támogatói ajánlottak fel.
A versenyzők munkáját egy hétfős zsűri értékelte, amelynek tagjai Laczkó Rita, a Magyar Protokollosok Országos Egyesületének elnöke, a Belügyminisztérium Nemzetközi Főosztályának Protokoll és szervezési vezetője; Poremba Andrea, a Magyar Nemzeti Bank vezető protokoll szakértője; Prof. Dr. Vasa László, a Budapesti Metropolitan Egyetem Tudományos és Innovációs rektorhelyettese; Koncz Sándor ezredes, a katonai protokoll igazgatóság igazgatója, valamint Kótai Erika miniszteri főtanácsadó, korábbi protokollfőnök volt.
A zsűri elnöke Ambrus Jenő nagykövet, miniszteri főtanácsadó, korábbi állami protokollfőnök volt.
A verseny házigazdája és moderátora Gáspár Ágnes, a METU Protokoll-szaktanácsadó és rendezvényszervező szakirány vezetője volt.
Szívből gratulálunk minden díjazottnak!
2023. 06. 14.Hírek

KAOTIKUS (ÚJRA)TERVEZÉS
Vranek Hedvig Divat- és textiltervező mesterszakos hallgat&oacu …

IN MEMORIAM D UEDD UDD
Kondricz Ákos Levente fotográfus hallgatónk önálló kiállítása a PaperLab galériá …

Pro Arte Aranyérmes hallgatónk és Mestertanár Aranyérmes oktatónk az OTDK kitüntettek között
A két aranyérem óriási elismerése oktat&oacut …

Nagy sikerrel zajlott a Tudományos Diákköri Konferencia az Üzleti, Kommunikációs és Turisztikai hallgatók körében
Nagy sikerrel zajlott a Tudományos Diákköri Konferencia az &U …

Rangos nemzetközi elismeréseket hozott az ősz a Budapesti Metropolitan Egyetemnek
QS Stars Minősítés és Reimagine Education Shortlist Sa …

Felhívás a Makovecz Hallgatói Ösztöndíjprogramban történő részvételre
Tanulj Te is a METU egyik legfontosabb külhoni partneregyetemén, és „érd el önma …

Megjelent Dr. Mészáros Flóra könyve: Lantos monográfia
Egyetemünk oktatójának Dr. Mészáros Fl&oa …

myBRAND - A hallgató fejlődése a Budapesti Metropolitan Egyetemen HR képzésének középpontjában
Az oktatás világa folyamatosan változik, és az oktat …
