Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Best of METU diploma 2022 - Palotás Adél / Animáció BA | Budapesti Metropolitan Egyetem

Palotás Adél / Animáció BA

“Sokat tanultam, nem csak a tanáraimtól, hanem a csoporttársaimtól is.” 

 

Palotás Adél a METU Animáció alapszakán diplomázott, és tervei között szerepel a saját projektjeit továbbfejleszteni. Sokat tanult, nem csak a tanáraitól, hanem a csoporttársaitól is. Szerinte a METU nagyon nyitott alkotói gondolkodás terén. 

 

Miért ezzel a területtel foglalkozol, miért ezt a szakot választottad, mi inspirál? 

A szokásos helyzet mellett, hogy már gyerekkorom óta szeretek rajzolni és elvarázsoltak a rajzfilmek, főleg azért választottam ezt a szakmát, mert életre akarom kelteni azokat a világokat, karaktereket, illetve azoknak a történeteit, személyiségeit és érzelmeit, amik az én fejemben születnek, hogy a valós világban is létezhessenek valamilyen formában, miután én már nem leszek. 

 

Melyek voltak a kedvenc egyetemi munkáid és miért? 

Leginkább a 2D-s rajzanimációs munkáim, hiszen főleg az megy a legjobban, és örülök, hogy ezt a technikát jobban ki tudtam kísérletezni és fejleszteni. Emellett a rövid 3D animációs munkáimra is büszke vagyok, ami számomra újdonság volt és szívesen foglalkoznék ezzel a technikával is a jövőben. 

 

Mi volt a diplomamunkád? Miért ezt a témát választottad? 

A "LIGHTS" című animációs rövidfilmem, ami eredetileg csak abból indult ki, hogy lámpafejű ember karakterek a szereplők. Ahogy egyre tágult ezeknek a lámpáknak a világa, úgy jelentek meg a benne rejlő probléma és a konfliktus lehetőségek, ami nálam a régi és új generáció közti harc, a diszkrimináció és az elnyomás elől való menekülés, illetve valamennyire a környezetszennyezés is. A kirekesztett főszereplő és társai helyzete az én tapasztalataim alapján is inspirálódott, hiszen több dologban is eltérek a "normálistól". De törekedtem arra is, hogy egy olyan történetet tudjak átadni, amit minden néző másképp dolgoz fel és más-más üzenetet vél felfedezni benne, ezzel plusz értéket adva a rövidfilmhez. 

 

 

Mivel járult hozzá a szakmai fejlődésedhez a METU az egyetemi évek alatt? 

Sokat tanultam, nem csak a tanáraimtól, hanem a csoporttársaimtól is, leginkább szoftver használati technikák terén. Nagyobb betekintést nyerhettem az itthoni animációs szakmába, hogy hogyan is működik pontosan, hogyan lehet elhelyezkedni benne.  

 

Mit jelent számodra az alkotóegyetem jellege a METU-nak? 

Szerintem a METU abban különbözik a többi hasonló egyetemtől, hogy nyitottabb alkotói gondolkodás terén. 

 

Mit mondanál annak, aki most felvételizik, miért érdemes a METU-t választania? 

Ha valaki animációval szeretne foglalkozni vagy még csak kevés tapasztalattal rendelkezik és érdeklődik a szakma iránt, szeretné több animációs technikában kipróbálni magát, több szoftver használatát megtanulni, új ötletekkel kísérletezni, szakmabeliektől tanácsot kérni és tanulni, illetve jobban megismerné a saját alkotói képességeit és határait, akkor mindenképp érdemes a METU-ra járnia. 

 

Milyen terveid vannak a jövőre? 

Egyelőre szeretném a saját projektjeimet továbbfejleszteni, és amit lehet, megosztani az interneten, illetve szabadúszóként több stúdiónak, több projektben is besegíteni. 

 

Tedd meg karriered következő lépését a METU alapképzésén - ismerd meg Animáció BA képzésünket!