BC4LS - Fenntarthatósági Design Verseny
Update:
Kihirdették a BC4LS Fenntarthatósági Design Pályázat eredményét:
1.helyezett Lagzi Kata, Tervezőgrafika MA
Pályamunka címe: From Waste to no waste (konzulens: Emődi Nikoletta)
Rövid leírás: Projektünk céljául azt tűztük ki, hogy második életet adjunk a mindennapokban keletkező konyhai hulladékok számára. Ezek az anyagok így ismét felhasználhatóak lehetnek a csomagolás-technológia és a textilipar egyes területein, mellyel a körforgás részei maradnak és tovább ki tudják szolgálni a felhasználókat, csökkentve a biológiai lábnyomukat.
2. helyezett Detre Mikolt, Divat és textiltervezés MA
Pályamunka címe: Gyári hulladéknemez újrahasznosítása
Rövid leírás: Pályázati anyagom különböző hagyományos szövési technikákkal előállított modern struktúra-kollekció. A tárgyegyüttes a METU és a kőszegi Multifelt nemezgyár közötti együttműködés eredményeképpen az ipari hulladék további felhasználása céljából jött létre.
Szándékom az volt, hogy minimális adjusztálással jól használható, erős és látványos szőnyeg-anyagkarakter mintákat állítsak elő belőlük.
3. helyezett Habony Ágota Tervezőgrafika BA
Pályamunka címe: Ruhától Papírig
Rövid leírás: Kutatásaim és az anyagkísérleteim az elhasznált és kidobott textilek hatékony újrahasznosítására irányul, egy másik területen, a papírkészítésben. Szándékom volt ezzel csökkenteni a fast fashion által okozott túltermelést és a növekvő textilhulladék problémáit, ezzel hozzájárulva a fenntarthatósághoz.
A díjazottakon kívül az alábbi hallgatók munkái kerülnek be a novemberi kiállításra, ami a BC4LS Úri utcai központjában lesz: Dolhai Izabella, Halasi Erika, Kmetyó Annamária, Rácz Nikoletta, Szalkai Gabriella, Szigeti Nikoletta, Tankovics Suzanne, Vas Kitti
Gratulálunk a díjazottaknak!
2023.10.16
BC4LS
A BC4LS egy virtuális és fizikai tudásközpont, amelynek fő célja, hogy reflektáljon korunk egyik legnagyobb kihívására, a hosszú távú fenntarthatóságra, pozicionálja Budapestet és Magyarországot a nemzetközi kulturális életben, valamint globális szellemi erőteret hozzon létre és működtessen.
A Központ kiemelt célja nemzetközi párbeszédek kezdeményezése a hosszú távú fenntarthatóság témájában, szakmai rendezvények, kutatási programok és versenyek szervezése, a jó gyakorlatok megosztásán alapuló platformok működtetése, kiadványok készítése, valamint a kiváló kutatási és szakmai tevékenység támogatása. Küldetésünk, hogy hozzájáruljunk a fenntartható jövővel kapcsolatos gondolkodásmód átalakításához.
A BC4LS tagjai, kutatói a hosszú távú fenntarthatósággal foglalkozó külföldi és hazai szakemberek, valamint az akadémiai szféra tudományos tagjai. A kezdeményezés globális jellegét mutatja az is, hogy a Központ a világ minden tájáról fogad résztvevőket programjaira.
Forrás: BC4LS
Fenntartható Design verseny
Budapesti Metropolitan Egyetem és a Budapest Centre for Long-term Sustainability Kft. (BC4LS) által meghirdetett Fenntartható Design pályázatra várják a jelentkezőket.
A pályázat témája:
Innovatív anyagkísérlet, anyagfejlesztés: fenntartható, innovatív anyagok készítése, előállítása, mely készülhet önmagában anyagkísérletként és/vagy konkrét céllal, egy felvetett probléma, felhasználási terület megoldásához.
Anyagfelhasználás: innovatív szemléletű anyagfelhasználással készült objekt, mely akár meglévő, alkalmazott matéria újragondolása, vagy bármilyen tárgyi eszköz, illetve termék gyártása során keletkező melléktermék, fel nem használt anyag újraértelmezésével létrehozható tárgyak köre, alkotás, másodlagos funkciójú design termék is lehet.
Pályázók köre:
METU Művészeti és Kreatívipari Kar alap- és mesterképzések aktív hallgatói jogviszonnyal rendelkező hallgatói, valamint a Művészeti és Kreatívipari Kar alap-, illetve mesterképzésén a 2022/23-as tanév 2. félévében diplomát szerző hallgatói az alábbi szakokról és azok specializációiról: Építőművész MA, Belsőépítész tervező művész MA, Divat és textiltervezés MA, Formatervező művész MA, Képalkotás BA, Kézműves tárgykultúra BA, Környezetkultúra BA, Tervezőgrafika BA és MA, Textiltervező BA
Pályamunkákkal kapcsolatos információ:
Pályázni meglévő alkotással is lehet. Akár diplomamunkával is.
Azonban kizáró ok,
ha a diplomamunka szakmai versenyen, nyilvános kiállításon vagy pályázaton bemutatásra került.
A pályázatból kizárjuk azt a pályázót, aki a benyújtott pályamunkával korábban díjat nyert, kivéve METU Diploma Díj és METU ART Díj.
Pályázni egyénileg és csoportosan is lehet. Az alábbi nevezési lappal.
Jelentkezési határidő: 2023. szeptember 30.
Regisztrációs határidő: 2023. június 30.
Eredményhirdetés: 2023. október 15.
Díjak:
ELSŐ HELYEZETT: nettó 1.000.000 Ft
MÁSODIK HELYEZETT: nettó 700.000 Ft
HARMADIK HELYEZETT: nettó 400.000 Ft
A díjazott munkákból kiállítást rendezünk a Budapest Centre for Long-term Sustainability Úri utcai központjában.
A pályázat részleteiről bővebben itt olvashatsz, a hozzájáruló nyilatkozatot pedig itt találod!
Az adatkezelési tájékoztatót az alábbi linken tudod elolvasni!
2023. 10. 16.Hírek

KAOTIKUS (ÚJRA)TERVEZÉS
Vranek Hedvig Divat- és textiltervező mesterszakos hallgat&oacu …

IN MEMORIAM D UEDD UDD
Kondricz Ákos Levente fotográfus hallgatónk önálló kiállítása a PaperLab galériá …

Pro Arte Aranyérmes hallgatónk és Mestertanár Aranyérmes oktatónk az OTDK kitüntettek között
A két aranyérem óriási elismerése oktat&oacut …

Nagy sikerrel zajlott a Tudományos Diákköri Konferencia az Üzleti, Kommunikációs és Turisztikai hallgatók körében
Nagy sikerrel zajlott a Tudományos Diákköri Konferencia az &U …

Rangos nemzetközi elismeréseket hozott az ősz a Budapesti Metropolitan Egyetemnek
QS Stars Minősítés és Reimagine Education Shortlist Sa …

Felhívás a Makovecz Hallgatói Ösztöndíjprogramban történő részvételre
Tanulj Te is a METU egyik legfontosabb külhoni partneregyetemén, és „érd el önma …

Megjelent Dr. Mészáros Flóra könyve: Lantos monográfia
Egyetemünk oktatójának Dr. Mészáros Fl&oa …

myBRAND - A hallgató fejlődése a Budapesti Metropolitan Egyetemen HR képzésének középpontjában
Az oktatás világa folyamatosan változik, és az oktat …
