Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility ALUMNI HALLGATÓNK, NAGY GÁBOR GONDOLATAI #METUALUMNISTORIES | Budapesti Metropolitan Egyetem

ALUMNI HALLGATÓNK, NAGY GÁBOR GONDOLATAI #METUALUMNISTORIES

Frissen indult sorozatunk, a #metuALUMNIstories a METU örökdiákjairól szól, akik értékes gondolataikat, emlékeiket osztják meg az egyetemmel és szakmai történetükkel kapcsolatban. Mi a legnagyobb tanulság, amire a METU megtanította őket? Hogyan definiálnák a sikert? Milyen kihívásokkal szembesülnek a gyorsan változó 21. században, és hogyan próbálják ezeket leküzdeni? Ilyen és ehhez hasonló kérdésekre ad választ a #metuALUMNIstories. Fogadjátok szeretettel Nagy Gábor történetét!         


 

Miért választottad a METU-t? Mikor és mit tanultál? Mi az első (vagy legemlékezetesebb) emléked az egyetemmel kapcsolatban?  

Azt mindig tudtam, hogy „gazdasági/marketinges dolgot” szeretnék csinálni. Így amikor választani kellett a továbbtanulás kapcsán, ellátogattam az összes szimpatikus budapesti felsőoktatási intézmény nyílt napjára, hogy a személyes benyomások alapján döntsek. A METU (akkor még BKF) tetszett a legjobban, így 2010 őszén ott kezdtem meg tanulmányaimat nemzetközi gazdálkodás szakon. 

 

A METU alatt/után hol helyezkedtél el, mi volt a feladatköröd? Azóta milyen szakmai kihívásokban volt részed, és hogyan lendültél túl rajtuk?  

Hálás vagyok az egyetemnek, hogy lehetőség volt olyan órarendet kialakítanom, ami lehetővé tette, hogy mellette is el tudjak járni dolgozni és tapasztalatot szerezni. Így már a tanulmányaim mellett is megfordulhattam olyan cégeknél, mint a Vodafone, az Invitel és a HD marketing, mint neves hazai marketingügynökség. Az itt megszerzett tapasztalataimat a diploma megszerzése után a RisingStack nevű startup cégnél kamatoztattam, ami egy kis garázscégből nagyon hamar százmilliós befektetést megszerző, nemzetközi piacra dolgozó céggé nőtte ki magát. Jelenleg szabadúszó SEO tanácsadóként dolgozom, és más kisebb hobbiprojektekkel kísérletezem. 

 

Mi okozza számodra a legnagyobb kihívást a gyorsan változó 21. században, és hogyan próbálod leküzdeni?  

Őszintén? Marketinges mivoltom ellenére nem tudom hova tenni a TikTok-ot övező őrületet. Egyébként kifejezetten élvezem a gyorsan változó környezetet, a szakmám (keresőoptimalizálás) is olyan, ahol létszükséglet a gyors alkalmazkodás, különben hamar lemarad az ember a konkurenciához képest. Ha olyan témakörről van szó, ami alapból is érdekel, kifejezetten szeretek új dolgokat tanulni. 

 

Mi a legnagyobb tanulság, amire a METU megtanított?   

Egyértelműen az, hogy nem vagyok egyedül. Mind a tanáraim, mind a szaktársaim között bármikor megtaláltam a segítséget, ha szükségem volt rá. A HÖK társaságában pedig olyan közösséget ismertem meg, akikre a mai napig örömmel gondolok vissza. A tagságom alatt az egyik legnagyobb projektem a Prezi Szakkör volt, ahol prezentációs elméleteket tanultunk és próbáltunk ki a gyakorlatban. A HÖK tagok lelkesedése és támogatása nélkül biztos vagyok benne, hogy messze nem kapott volna olyan pozitív visszhangot a rendezvénysorozat, mint ami végül a visszajelzésekben látszott. 


Mi az, ami motivál a nehezebb napokon?  

„Egy kicsit jobb lesz holnap.” Azaz, ha valamelyik napom nem pont úgy sikerül, ahogy tervezem, segít a tudat, hogy másnap ott egy új nap, amikor lehetőségem van változtatni a dolgokon. Mindegy, mennyire nehéz vagy rossz a napom, ez a tudat mindig segít.  


Számodra mi a siker definíciója?  

Az az érzés, amikor visszatekintek az elmúlt évekre, és úgy érzem, nincs olyan pont, amin változtatnék. Sokan sokféleképpen definiálják a sikert: pénzben, teljesítményben, elért eredményekben. Nekem az a hipotézisem, hogy nem feltétlenül egy konkrét ponthoz köthető, amit ha elér az ember, akkor nyugodtan hátradőlhet. A sikert inkább úgy értelmezem saját magammal szemben, hogy azt érzem, jó úton járok. Az úton pedig lehet és kell is célokat kitűzni, de akkor tekintem magam sikeresnek, ha úgy látom, az eddig bejárt útnak jó íve van, jó irányba visz majd tovább. A „jó”-t pedig úgy értem, hogy utólag sem változtatnék rajta, mert helyesnek tartom. 

2021. 11. 29.

Hírek

categories.hallgatoink
Gólyatábor - 2024

Az egyik legjobb gólyatáborunk volt a 2024-es!

hiresgolya

Gólyatábor - 2024

Az egyik legjobb gólyatáborunk volt a 2024-es! …

categories.hallgatoink
Új szakvezető a Budapesti Metropolitan Egyetem Média design területének élén

Forgács Kristóf személyében szeptembertől új médiaművész veszi át a Média design BA és MA szakok vezetését Molnár Ágnes Évától

kristofhircsempe

Új szakvezető a Budapesti Metropolitan Egyetem Média design területének élén

Forgács Kristóf személyében szeptembertől új médiaművész veszi át a Média design …

Művészet
Új kutatás a divatról, mint modern lélektani jelenségről

A fenntartható divat és az önkifejezés kapcsolata

hircsempeujdivat

Új kutatás a divatról, mint modern lélektani jelenségről

A fenntartható divat és az önkifejezés kapcsolata …

Művészet
A Budapesti Metropolitan Egyetem Első Nyári Programjának Sikeres Indítása

2024 augusztusában a Budapesti Metropolitan Egyetem büszkén rendezte meg első nyári programját.

magyarhircsempesummerre

A Budapesti Metropolitan Egyetem Első Nyári Programjának Sikeres Indítása

2024 augusztusában a Budapesti Metropolitan Egyetem büszkén rendezte meg első ny …

Művészet
MEET US - A Budapesti Metropolitan Egyetem Művészeti és Kreatívipari Kara

„A művészet a lélek üzenete a világnak” – vallotta Leonardo da Vinci, és ez a gondolat ma is érvényes...

csempmeetus

MEET US - A Budapesti Metropolitan Egyetem Művészeti és Kreatívipari Kara

„A művészet a lélek üzenete a világnak” &n …

Művészet
Művészet
Fiktív világ kézműves technológiákkal: a legújabb divattrendekre reflektál a METU Open Showroom válogatása

A Budapest Central Europian Fashion Week (BCEFW) hivatalos kísérőeseményeként kerül megrendezésre a Budapesti Metropolitan Egyetem (METU) showroomja, ahol a legújabb trendekre reflektáló divat-, textil- és ékszerválogatást tekinthetnek meg az érdeklődők.

fiktívmetushowroomcsemp

Fiktív világ kézműves technológiákkal: a legújabb divattrendekre reflektál a METU Open Showroom válogatása

A Budapest Central Europian Fashion Week (BCEFW) hivatalos kísérőeseményeként ke …

Művészet
Művészet
A METU oktatója, Csáki László filmje nyerte az Animix fesztivál fődíját

Csáki László, a METU főállású oktatójának Kék Pelikan című filmje nyerte az Animix Nemzetközi Animációs Filmfesztivál 2024-es fődíját.

pelikanhircsempenyert

A METU oktatója, Csáki László filmje nyerte az Animix fesztivál fődíját

Csáki László, a METU főállású oktatójának Kék Pelikan című filmje nyerte az Anim …

Művészet
Vivien élményei az ASU 2024-es nyári programján

2024 júliusában három METU-s diák csatlakozott az Arizona State University (ASU) nyári programjához - olvasd el Vivien történetét!

csempebigyo

Vivien élményei az ASU 2024-es nyári programján

2024 júliusában három METU-s diák csatlakozott az Arizona State University (ASU) …

KommunikációTurizmusÜzletMűvészet
További hírek megtekintése...
METU hírek logó

További hírek megtekintése...