ALUMNI HALLGATÓNK, KAPRINYÁK NIKOLETT GONDOLATAI #METUALUMNISTORIES
Frissen indult sorozatunk, a #metuALUMNIstories a METU örökdiákjairól szól, akik értékes gondolataikat, emlékeiket osztják meg az egyetemmel és szakmai történetükkel kapcsolatban. Mi a legnagyobb tanulság, amire a METU megtanította őket? Hogyan definiálnák a sikert? Milyen kihívásokkal szembesülnek a gyorsan változó 21. században, és hogyan próbálják ezeket leküzdeni? Ilyen és ehhez hasonló kérdésekre ad választ a #metuALUMNIstories. Fogadjátok szeretettel Kaprinyák Nikolett történetét!
Miért választottad a METU-t? Van bármilyen maradandó egyetemi emléked vagy történeted?
Az alapképzés elvégzése után pár hónapot egy dán népfőiskolán töltöttem. Igazán akkor kristályosodott ki bennem, mivel is szeretnék foglalkozni, így hazaérkezésem után beiratkoztam az akkori BKF-mesterképzésére, kommunikáció és médiatudomány szakra. Rendkívül színes társaság verbuválódott össze, sok jó kommunikációs szakemberrel, akik közül néhánnyal a mai napig tartom a kapcsolatot. Sőt, szakmai szempontból is több együttműködést köszönhetek a METU-nak, nem beszélve az ott elsajátított tudásanyagról és szemléletről, amiért végtelenül hálás vagyok.
A METU alatt/után hol helyezkedtél el, mi volt a feladatköröd? Azóta milyen szakmai kihívásokban volt részed, és hogyan lendültél túl rajtuk?
A mesterképzést levelező tagozaton végeztem, mellette a FUNZINE Médiánál dolgoztam, majd a HABAD kreatív ügynökséghez kerültem. Utóbbi időszakában kezdtem el írni az utazós blogomat, amiből kinőtte magát 2019-ben a csodahelyek.hu turisztikai magazin. A Csodahelyeknél kezdetben főszerkesztőként tevékenykedtem, mostanában inkább a háttérből intézem az adminisztrációs teendőket és stratégiai döntéseket hozok. Nagyon büszke vagyok arra, hogy sikerült létrehozni egy élménymegosztó közösséget, a “Csodahelyek Magyarországon” Facebook-csoportot, amelynek jelenleg több mint 555.000 tagja van. Ezzel ez Magyarország legnagyobb, belföldi turizmussal foglalkozó csoportja.
Mi okozza számodra a legnagyobb kihívást a gyorsan változó 21. században, és hogyan próbálod leküzdeni?
Mivel online területen dolgozom, hozzászoktam, hogy gyorsan változnak az algoritmusok és a szabályok, ezekhez talán még tudunk is alkalmazkodni. Amit nehezen viselek, az a “mindent azonnal” attitűd, ami az e-mail váltások, együttműködések során is gyakran előjön. De be kell látni, hogy hiába a technikai fejlődés, nem tudunk 24 órában rendelkezésre állni és mindenre azonnal válaszolni, reagálni.
Mi a legnagyobb tanulság, amire a METU megtanított?
Nagyon jó alapokat kaptam mind a kommunikáció, mind a médiatudomány terén, amire ma is tudok építkezni.
Melyik a legjobb könyv, amit valaha olvastál, és miért?
Erre a kérdésre nincs tökéletes válaszom, hiszen különböző korszakokban más-más olvasmány tölt fel vagy éppen építi a személyiséget (legyen az szakkönyv, szépirodalom vagy novelláskötet). Mást olvastam egyetemistaként és mást napjainkban, de olyan könyvek is vannak, amelyekhez évről-évre visszanyúlok. Legutóbbi különleges és meghatározó olvasási élményemet viszont meg tudom osztani: Margaret Mazzantini Újjászületés c. regényének sokáig a hatása alatt voltam.
Számodra mi a siker definíciója?
Sikeresnek érzem magam, ha a helyemen vagyok és azzal foglalkozhatok, amit szeretek. Engem ez inspirál, feltölt és örülök, ha más szakmabeliek is elismerik a teljesítményem.
Mi a kedvenc idézeted?
„A különbség a között, amit megteszünk, és amire képesek lennénk, megváltoztathatná a világot” - Gandhi
Mit jelent neked a “METU-s egykor, METU-s örökké” szlogen?
Jó érzés közösséghez tartozni és örömmel tölt el, hogy a METU erőfeszítéseket tesz azért, hogy ne engedje el az egykori hallgatók kezét.
Egy elgondolkodtató kérdéssel is készültünk: milyen új dolgot tanultál magadról az elmúlt hat hónapban?
Szakmai szempontból nagy tanulság volt, hogy léteznek olyan dolgok és folyamatok, amiket muszáj elengedni ahhoz, hogy hatékonyabban működjenek. Ezt saját bőrömön tapasztalom a csodahelyek.hu kapcsán, hiszen az induláskor több területért is én feleltem, de be kellett látnom, hogy vannak nálam jobb és ügyesebb szakemberek, akik sikerre vihetik a céget. Ezt nem volt könnyű beismerni és elfogadni, de egész jól haladok vele.
2021. 12. 13.
Hírek

KAOTIKUS (ÚJRA)TERVEZÉS
Vranek Hedvig Divat- és textiltervező mesterszakos hallgat&oacu …

IN MEMORIAM D UEDD UDD
Kondricz Ákos Levente fotográfus hallgatónk önálló kiállítása a PaperLab galériá …

Pro Arte Aranyérmes hallgatónk és Mestertanár Aranyérmes oktatónk az OTDK kitüntettek között
A két aranyérem óriási elismerése oktat&oacut …

Nagy sikerrel zajlott a Tudományos Diákköri Konferencia az Üzleti, Kommunikációs és Turisztikai hallgatók körében
Nagy sikerrel zajlott a Tudományos Diákköri Konferencia az &U …

Rangos nemzetközi elismeréseket hozott az ősz a Budapesti Metropolitan Egyetemnek
QS Stars Minősítés és Reimagine Education Shortlist Sa …

Felhívás a Makovecz Hallgatói Ösztöndíjprogramban történő részvételre
Tanulj Te is a METU egyik legfontosabb külhoni partneregyetemén, és „érd el önma …

Megjelent Dr. Mészáros Flóra könyve: Lantos monográfia
Egyetemünk oktatójának Dr. Mészáros Fl&oa …

myBRAND - A hallgató fejlődése a Budapesti Metropolitan Egyetemen HR képzésének középpontjában
Az oktatás világa folyamatosan változik, és az oktat …
