Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility ALUMNI HALLGATÓNK, DR. SZABÓ ORSOLYA GONDOLATAI #METUALUMNISTORIES | Budapesti Metropolitan Egyetem

ALUMNI HALLGATÓNK, DR. SZABÓ ORSOLYA GONDOLATAI #METUALUMNISTORIES

Frissen indult sorozatunk, a #metuALUMNIstories a METU örökdiákjairól szól, akik értékes gondolataikat, emlékeiket osztják meg az egyetemmel és szakmai történetükkel kapcsolatban. Mi a legnagyobb tanulság, amire a METU megtanította őket? Hogyan definiálnák a sikert? Milyen kihívásokkal szembesülnek a gyorsan változó 21. században, és hogyan próbálják ezeket leküzdeni? Ilyen és ehhez hasonló kérdésekre ad választ a #metuALUMNIstories. Fogadjátok szeretettel dr. Szabó Orsolya történetét!     


 

 

Miért választottad a METU-t?  

2016 karácsonyán jött velem szembe a hirdetés, hogy Turnaround MBA szak indul hamarosan. Korábban ügyvédként cégek reorganizációjával foglalkoztam, így jó ötletnek tűnt a csőd- és felszámolási eljárásban szerzett ismereteimet változás- és válságmenedzseri tudással kibővíteni.  

2017 tavaszán indult a képzés, aminek keretein belül 2019-ben szereztem meg a diplomámat. Az első emlékem, hogy egy alig több mint féléves kisbabával ülök a körépület étkezőjében. Kezemben egy cumisüveggel és egy gyerekkel készültem fel az aktuális órára.  

 

A METU alatt/után hol helyezkedtél el, mi volt a feladatköröd? Azóta milyen szakmai kihívásokban volt részed, és hogyan lendültél túl rajtuk?  

Szülési szabadságon voltam, amikor elkezdtem a képzést, így épp nem volt aktív jogviszonyom, de időközben elkezdtem kiépíteni a saját vállalkozásomat. Így mire a diplomámat megszereztem, már egy online kommunikációs ügynökségem volt. A szakdolgozatomban ezt a területet jártam körbe az egyik legnagyobb ügyfelem esettanulmányával.  

Azóta az itt szerzett tudást  legyen szó akár a változás-, akár a válságmenedzsmentről – mind az ügyfeleim kapcsán, mind a saját cégem építésekor alkalmazom. Mondanom sem kell, mennyire hasznosnak bizonyult ez a plusz tudás, amikor beütött a Covid-19. Az ügyfeleink úgy érezték, jó kezekben vannak, mi pedig gyors és transzparens kommunikációval, valamint rugalmas és innovatív ötletekkel, válságkezelő stratégiákkal segítettük a cégek túlélését. 

 

Mi okozza számodra a legnagyobb kihívást a gyorsan változó 21. században, és hogyan próbálod leküzdeni?  

A saját vállalkozásom számára az egyes növekedési ugrások okozzák mindig a legnagyobb kihívást. Szabadúszóként kezdtem, majd egy szabadúszó hálózattá alakultunk, most pedig már komplex szolgáltatást kínáló helyfüggetlen ügynökségként működünk.

Szerencsére számunkra a járvány nem jelentett visszalépést, hiszen olyan ügyfelek is realizálták, hogy szükségük van jó minőségű és egyedi online jelenlétre, akik eddig kevésbé tartottak lépést a versenytársakkal. Így nekünk a legnagyobb kihívást a kapacitások optimális tervezése és eloszlása, valamint a növekedési ugrások sikeres abszolválása jelenti.  

 

Mi a legnagyobb tanulság, amire a METU megtanított?   

Szerettem, hogy ennyire gyakorlati volt a képzés. Az első – jogi – diplomámkor nyilván teljesen más életszakaszban voltam. Mostanra 15 évnyi szakmai tapasztalat, számos izgalmas pozíció és különböző iparágakban szerzett tudás halmozódott fel, ezt szerettem volna új szintre emelni. Fontos volt számomra az is, hogy más területeken dolgozó, gyakorlott szakemberekkel ismerkedjek meg, hiszen tudom, hogy a kapcsolati tőke a sikerünk egyik fő összetevője. 

 

Mi az, ami motivál a nehezebb napokon?  

Szeretem hinni, hogy az utamon vagyok. 2014-ben hátrahagytam a jogi pályát és világgá mentem. Egy évig utazgattam, melynek során megismerkedtem a helyfüggetlen vállalkozások és a digitális nomádok világával. Ekkor döntöttem el, hogy szeretnék magamnak egy olyan „munkahelyet”, amely nem a klasszikus keretekkel bír. Szerettem volna egyetlen laptop és wifi segítségével felhúzni egy sikeres vállalkozást, hogy ne számítson, mikor és honnan dolgozom.  

A nehezebb napokon az lebeg a szemem előtt, hogy ezt már sikerült megteremtenem magamnak és a családomnak, így most már csak rajtam áll, hogy ezt milyen tempóban és mértékre szeretném tovább fejleszteni. Nem kell külső elvárásoknak megfelelnem. 

 

Számodra mi a siker definíciója?  

Ezt a nagyon szubjektív fogalmat rendkívül nehéz meghatározni, mert tényleg mindenkinek mást jelent. Nekem az értékteremtés, az anyagi- és a helyfüggetlenség kombinációját. Mivel mind máshonnan jövünk és más célokat tűzünk ki magunk elé, a siker az, ha az általad kitűzött célokat el tudod érni és ezek képesek is boldoggá tenni téged. A magam léptékével én úgy érzem, vannak kisebb és nagyobb sikereim is, amelyek engem elégedetté és boldoggá tesznek. 

 

Mit üzennél az alumni társaidnak?   

Merjenek kapcsolódni, ismerkedni, mert ezekből az együttműködésekből fantasztikus dolgok kerekedhetnek! Én óriási rajongója vagyok az együttműködéseknek és hiszem, hogy közösen még láthatóbbak, eredményesebbek lehetünk. Ha már van egy remek kapcsolódási pontunk, mint a közös egyetemünk, akkor merjünk bátran (akár LinkedIn-en is) nyitni egymás felé! 

 

Mi a kedvenc idézeted?  

Ha gyorsan akarsz menni, menj egyedül! Ha messzire akarsz jutni, menj együtt másokkal! (Afrikai közmondás.) 

 

Mit jelent neked a “METU-s egykor, METU-s örökké” szlogen? 

Büszke vagyok rá, hogy a diplomaosztó óta sem szakadtam el az egyetemtől. Azóta nem csak TEDxMETU előadó lettem, de óraadó tanári lehetőséget is kaptam a Turnaround MBA szakon. Sőt, a férjem és a testvérem is a METU-n tanul. Azt hiszem, ez sokat elárul a kötődésünkről!  


 

2021. 11. 12.

Hírek

Óriási sikerrel zártuk az októberi HR Festet!

A METU HR képzése Magyarország egyetlen HR BEST díjas egyetemi programjaként képviseltette magát az ország legnagyobb HR rendezvényén...

HRfesztcsemp

Óriási sikerrel zártuk az októberi HR Festet!

A METU HR képzése Magyarország egyetlen HR BEST díja …

Keresztféléves felvételi vs. hagyományos felvételi. Mi a különbség?

Mit nevezünk hagyományos, illetve keresztféléves felvételinek? A hazai felsőoktatási intézmények nem csak szeptemberben, de februárban is indítanak diplomát adó képzéseket...

keresztfélévkülönbseg

Keresztféléves felvételi vs. hagyományos felvételi. Mi a különbség?

Mit nevezünk hagyományos, illetve keresztféléves felv& …

Keresztféléves jelentkezés - kinek éri meg?

A továbbtanulást nem csak szeptemberben lehet megkezdeni.

kinekérimegcsemp

Keresztféléves jelentkezés - kinek éri meg?

A továbbtanulást nem csak szeptemberben lehet megkezdeni. …

A METU Ünnepélyesen Köszöntötte Nemzetközi Hallgatóit

Szeptember 26-án a Budapesti Metropolitan Egyetem (METU) különleges fogadtatásban részesítette közel 100 nemzetközi hallgatóját, ezzel hivatalosan is megnyitva a 2024-25-ös tanév őszi félévét...

erasmus2024csempeday

A METU Ünnepélyesen Köszöntötte Nemzetközi Hallgatóit

Szeptember 26-án a Budapesti Metropolitan Egyetem (METU) különl …

Művészet
Október 6-ig látogatható Tóth Andrej oktatónk veszprémi kiállítása

Tóth Andrej tervezőgrafikus, képzőművész PLAKÁTOK - 20 év című kiállítása a veszprémi Dubniczay-palotában látogatható.

nananana

Október 6-ig látogatható Tóth Andrej oktatónk veszprémi kiállítása

Tóth Andrej tervezőgrafikus, képzőművész PLAKÁTOK - 20 év című kiállítása a vesz …

Művészet
Művészet
Az ökológia és a művészetek kapcsolatáról tartott konferenciát a METU

A METU Művészeti és Kreatívipari Kara 2024. szeptember 12-13-án, a Francia Intézetben rendezte meg őszi konferenciáját.

ökológiacsempe

Az ökológia és a művészetek kapcsolatáról tartott konferenciát a METU

A METU Művészeti és Kreatívipari Kara 2024. szeptember 12-13-án, a Francia Intéz …

Művészet
Művészet
Első alkalommal csatlakozott a METU a Kutatók Éjszakájához

A Budapesti Metropolitan Egyetem (METU) 2024-ben első alkalommal vett részt a Kutatók Éjszakája országos eseménysorozatában, amely szeptember 27-28-án került megrendezésre...

elsokutatócsemp

Első alkalommal csatlakozott a METU a Kutatók Éjszakájához

A Budapesti Metropolitan Egyetem (METU) 2024-ben első alkalommal vett rés …

Művészet
Művészet
Újrahasznosítás és környezettudatosság a textiliparban

Workshop a Kutatók Éjszakáján a METU-nA textilipar az egyik legnagyobb környezetszennyező ágazat a világon, és hatalmas kárt okoz a környezetben...

rethycsemp

Újrahasznosítás és környezettudatosság a textiliparban

Workshop a Kutatók Éjszakáján a METU-nA textilipar a …

Művészet
KommunikációTurizmusÜzletMűvészet
További hírek megtekintése...
METU hírek logó

További hírek megtekintése...