A METU SZERVEZÉSÉBEN NEMZETKÖZI KONFERENCIÁRA KERÜLT SOR PRÁGÁBAN
A visegrádi négyek együttműködésének népszerűsítése, a fiatalabb generációk közös gondolkodásának előmozdítása, a regionális identitás erősítése érdekében a Budapesti Metropolitan Egyetem által létrehozott „Joint Special Course” program záró konferenciáját múlt héten rendezte meg a Budapesti Metropolitan Egyetem a prágai Metropolitan Egyetemen.
A „V4 Joint Special Course as a new brand” keretében a Marie Curie-Skłodowska University (Lengyelország), a Matej Bel University (Szlovákia), a Metropolitan University Prague (Csehország) valamint a Budapesti Metropolitan Egyetem (Magyarország) közös kurzust indított a 2022-2023-as tanévben. A hallgatóinknak így alkalma nyílt egyszerre négy egyetem hallgatójává válni és követni mind a négy partneregyetem neves professzorainak előadásait.
A zárókonferencián a négy ország professzorai által és hallgatói adtak elő a tudományos konferencián. Minden résztvevő egyetem előzetesen kiválasztotta a kurzus hallgatói közül a legjobb záró esszék szerzőit, hogy munkáikat személyesen mutassák be. Az esszék és az előadások olyan témákat dolgoztak fel, mint az ötvenes-hatvanas évek antikommunista mozgalmainak tanulságai, a nemek közti egyenlőség vagy a V4-ek közös kulturális öröksége és a V4, valamint az EU jövője.
Dr. Jaroslav Ušiak, Matej Bel University in Banska Bystrica, Dr. Ewelina Kancik-Kołtun, Maria Curie-Sklodowska University, Dr. Ladislav Cabada, Metropolitan University of Prague, Dr. Péter Rada, Budapest Metropolitan University
„A közös esszé és a nemzetközi konferencia kiváló lehetőség a régió fiataljainak tudományos fejlődésre és a szakmai kapcsolatai bővítésére. A projekt központi eleme a regionális fenntartható együttműködés módszereinek feltárása volt – mondta Dr. Rada Péter, a Budapesti Metropolitan Egyetem nemzetközi rektorhelyettese. – A kezdeményezés egy hosszú távú együttműködés egy lépcsője. Megerősíti, hogy a Budapesti Metropolitan Egyetem élen jár a hibrid közép-európai oktatásban. Egyetemünk stratégiai célja, hogy követendő modellt alkosson és regionális partnereivel fenntartható szakmai hálózatot működtessen, és ebben a törekvésben a Nemzetközi Visegrádi Alap kiemelkedő munkája nélkülözhetetlen támogatást nyújt.”
A projekt a Nemzetközi Visegrádi Alap támogatásából, Csehország, Magyarország, Lengyelország és Szlovákia kormányainak társfinanszírozásával valósul meg. Az Alap küldetése a fenntartható regionális együttműködés előmozdítása Közép-Európában.
2023. 03. 29.Hírek
Szenior Akadémia indul a Budapesti Metropolitan Egyetemen
A Budapesti Metropolitan Egyetem 2024 novemberében előadássorozato …
A Budapesti Metropolitan Egyetem formatervező alumni-ja lett a BIG SEE Product Design Award 2024 győztese
A Nimue intelligens vízminőség-ellenőrző bója nyerte el a 2 …
Második alkalommal vett részt a METU a Design Week Sepsiszentgyörgyön
Design Week Sepsiszentgyörgy 2024. A Budapesti Metropolitan Egyetem 20 …
A Budapesti Metropolitan Egyetem az EAIE éves konferenciáján: Új Lehetőségek a Nemzetközi Együttműködésben
A Budapesti Metropolitan Egyetem (METU) immár második alkalommal k …
A METU az Erasmus Programot ünnepelte a nemzetközi #ERASMUSDAYS rendezvénysorozat részeként
2024 októberében a Budapesti Metropolitan Egyetem (METU) ism&eacut …
A Harvard Business School képviselői látogattak el a METU-ra
Október 19-én a Budapesti Metropolitan Egyetem I. épül …
HunJam 2024
Harmadik alkalommal kerül megrendezésre Magyarország legnagyo …
Október 6-ig látogatható Tóth Andrej oktatónk veszprémi kiállítása
Tóth Andrej tervezőgrafikus, képzőművész PLAKÁTOK - 20 év című kiállítása a vesz …