A jövő a felelős és regeneratív turizmusé
A Budapesti Metropolitan Egyetem Turizmus Intézete nemzetközi konferenciát rendezett a turizmus világnapja alkalmából
A Turizmus Világnapján, szeptember 27-én hatalmas érdeklődés mellett tartott konferenciát a Budapesti Metropolitan Egyetem Turizmus intézete, amelynek témája a fenntartható, felelős és regeneratív turizmus kilátásai és lehetőségei voltak.
Dr. Kovács Attila (Dékán, Üzleti, Kommunikációs és Turisztikai Kar) és Dr. Kulcsár Noémi (a Budapesti Metropolitan Egyetem Turizmus Intézetének vezetője)
A METU Turizmus Intézete az idei Turizmus Világnapja témájához kapcsolódva a konferencián a fenntartható és felelős turizmus fontosságára helyezte a hangsúlyt. Napjaink globális kihívásokkal és helyi szinten megoldandó feladatokkal teli időszakában, egyetemünk a meghívott nemzetközi és hazai szaktekintélyek, többek között az ENSZ Turisztikai Világszervezete (UNWTO) képviselőjének segítségével gondolkodott együtt a kollégákkal, és vitatta meg a turizmusipar előtt álló legégetőbb problémákat, lehetséges szakmai iránymutatásokat, valamint megoldási módozatokat javasolt a vállalkozások, szervezetek és desztinációk számára.
Dr. Kulcsár Noémi, a Budapesti Metropolitan Egyetem Turizmus Intézetének vezetője
“A konferencián a hazai szakemberek előadásaiban szót ejtettünk az újturizmus fogalmáról és a felelős, fenntartható vagy éppen a regeneratív* turizmus fontosságáról is. A METU Turizmus Intézete kiemelt fontosságúnak tartja, hogy a turizmus átgondolt, fenntartható és felelős kialakítására hívja fel a figyelmet és a szakmával együttműködve, közösen alakíthassuk a turizmus jövőjét. A tudatosan és jól szervezett utazások által szebbé, tartalmasabbá, boldogabbá tehetjük az emberek életét hozzájárulva ezzel életminőségük növekedéséhez, valamint a természeti környezetünk megóvásához is.” - hangsúlyozta Dr. Kulcsár Noémi, a Budapesti Metropolitan Egyetem Turizmus Intézetének vezetője.
*A regeneratív turizmus: a fenntarthatósági szempontok figyelembevétele mellett célja a desztináció helyi lakosainak támogatása, a felelősségvállalás helyzetük javítása érdekében. Pl. vízhasználat mérséklése, hulladék csökkentése, felelős vásárlás a helyi piacon. A regeneratív turizmus jellemzője például, hogy az utazások alkalmával tanuljunk meg adni és hagyjunk magunk után pozitív nyomot, teremtsünk értéket és segítsünk vagy inspiráljunk.
2023. 09. 27.Hírek
Szenior Akadémia indul a Budapesti Metropolitan Egyetemen
A Budapesti Metropolitan Egyetem 2024 novemberében előadássorozato …
A Budapesti Metropolitan Egyetem formatervező alumni-ja lett a BIG SEE Product Design Award 2024 győztese
A Nimue intelligens vízminőség-ellenőrző bója nyerte el a 2 …
Második alkalommal vett részt a METU a Design Week Sepsiszentgyörgyön
Design Week Sepsiszentgyörgy 2024. A Budapesti Metropolitan Egyetem 20 …
A Budapesti Metropolitan Egyetem az EAIE éves konferenciáján: Új Lehetőségek a Nemzetközi Együttműködésben
A Budapesti Metropolitan Egyetem (METU) immár második alkalommal k …
A METU az Erasmus Programot ünnepelte a nemzetközi #ERASMUSDAYS rendezvénysorozat részeként
2024 októberében a Budapesti Metropolitan Egyetem (METU) ism&eacut …
A Harvard Business School képviselői látogattak el a METU-ra
Október 19-én a Budapesti Metropolitan Egyetem I. épül …
HunJam 2024
Harmadik alkalommal kerül megrendezésre Magyarország legnagyo …
Október 6-ig látogatható Tóth Andrej oktatónk veszprémi kiállítása
Tóth Andrej tervezőgrafikus, képzőművész PLAKÁTOK - 20 év című kiállítása a vesz …