Általános

METU Tavaszi International Staff Training Week

Exploring the Erasmus Program: Best Practices & Networking!

2025-05-13

METU Tavaszi International Staff Training Week

A METU április 7-11. között rendezte meg a tavaszi International Staff Training Week eseményt, amelyet a Nemzetközi Koordinációs Iroda szervezett, és amelyen nemzetközi kollégák érkeztek a világ minden tájáról.


A program központi témája – "Exploring the Erasmus Program: Best Practices & Networking!" – fókuszálva az Erasmus+ program tapasztalataira és legjobb gyakorlataira, 11 országból (Írország, Törökország, Spanyolország, Portugália, Kenyá, Dél-Afrika és más országok) összesen 20 résztvevőt hozott össze, akik megosztották tapasztalataikat és bevált gyakorlataikat az Erasmus+ program terén.


Az eseményt Dr. habil Rada Péter, nemzetközi rektorhelyettes nyitotta meg, aki üdvözölte a résztvevőket, és hangsúlyozta a nemzetközi partnerségek és tudásmegosztás stratégiai jelentőségét. Az esemény nyitóbeszéde után Weininger-Hollósi Fatima, a Nemzetközi Mobilitási Programok vezetője bemutatta a METU aktív részvételét a nemzetközi mobilitási kezdeményezésekben, kiemelve az egyetem Erasmus+ programban való szerepvállalását és a Nemzetközi Koordinációs Iroda feladatait.


Az egész héten a résztvevők szakmai előadások, workshopok, kampusztúrák és kulturális programok dinamikus mixében vettek részt, melyek célja a nemzetközi együttműködés és közösségépítés elősegítése volt.

A program fókuszában az Erasmus+ program alapvető prioritásainak megfelelő témák álltak.

A workshopok és előadások az Erasmus digitális platformok (mint például az Erasmus Dashboard és Mobility Tool) használatát, az érkező nemzetközi hallgatók hatékony integrációját és a mentoráló rendszerek fontosságát tárgyalták. Külön figyelmet kaptak az inklúzió, esélyegyenlőség és fenntarthatóság kérdései a mobilitási programok tervezése során – mindegyik összhangban az Erasmus+ politikai irányelveivel.


A METU munkatársai, Tohai-Oli Tímea és Kovács Kristóf bemutatták az egyetem legjobb gyakorlatait ezen a területen, beleértve a hallgatói mentorok szerepét, az integrációs programokat és a digitális megoldásokat. Ezen kívül Fazekas-Vinkovits Ágnes Sarolta, az ELTE munkatársa interaktív workshopot tartott Equal Opportunities in Practice from an International Coordinator’s Perspective” címmel, amely inspiráló beszélgetéseket indított arról, hogyan tehetjük inkluzívabbá a nemzetközi mobilitást.


A Nagy Lajos kampuszon megrendezett International Fair lehetőséget biztosított arra, hogy a METU hallgatói és munkatársai közvetlenül ismerkedhessenek meg a partnerintézmények képviselőivel, miközben a városnéző túra Budapest legfontosabb látnivalóit mutatta be a résztvevőknek.

Ez az esemény ismételten kiváló platformot biztosított a szakmai fejlődéshez, a kultúrák közötti párbeszédhez és a nemzetközi partnerségek erősítéséhez.