Főszerepben a fenntarthatóság
Online kurzussal bővül 2024 februártól a Budapesti Metropolitan Egyetem képzési portfóliója
A Pécsi Tudományegyetem 2016-ban rakta le szimbolikusan a PTE Zöld Egyetem Program alapkövét, mely missziójaként fogalmazta meg, hogy minden a környezetben a fenntarthatóságra, fenntartható gazdálkodásra irányuló jó gyakorlatot, újítást, irányítást bátorít, a tudomány és az oktatás segítségével formálja, illetve erősíti az ökológiai tudatosságot. A Pécsi Tudományegyetem által a V4GU projekt keretében 2021-ben, illetve a korábbi években szervezett PTE Green Workshop-okon, valamint a Planet Budapest 2021 Fenntarthatósági Expó és Világtalálkozón résztvevő egyetemek képviselői igényüket fejezték ki egy olyan közös platform létrehozására, ahol rendszeresen lehetőség nyílik a fenntarthatóság területén végzett jó gyakorlatok megosztására, közös akciók szervezésére, valamint szorosabb együttműködés kialakítására annak érdekében, hogy a fenntarthatósági célokat szolgáló fejlesztések minél szélesebb körben elterjedjenek. A Magyar Egyetemek Fenntarthatósági Platform (MEFP) Keretmegállapodást a Pécsi Tudományegyetem kezdeményezésére 14 egyetem, köztük a METU is aláírta. Az együttműködés célja a fenntarthatóság témakörében a jó gyakorlatok egymás közötti megosztása, rendszeres közös akciók szervezése, valamint szorosabb együttműködés kialakítása a fenntarthatósági célokat szolgáló fejlesztések érdekében.
A Magyar Egyetemek Fenntarthatósági Platformjának (MEFP) tagjai: Budapesti Corvinus Egyetem, Budapesti Gazdasági Egyetem, Budapesti Metropolitan Egyetem, Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem, Eszterházy Károly Katolikus Egyetem, Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem, Miskolci Egyetem, Neumann János Egyetem, Nyíregyházi Egyetem, Óbudai Egyetem, Pannon Egyetem, Pécsi Tudományegyetem, Semmelweis Egyetem, Soproni Egyetem, Szegedi Tudományegyetem, Széchenyi István Egyetem.
Februártól induló kurzusunkat az Üzleti, Kommunikációs és Turisztikai Karunk, valamint a Művészeti és Kreatívipari Karunk hallgatói egyaránt felvehetik szabadon választható tárgyként.
Hétről hétre izgalmas és aktuális fenntarthatósági témák kerülnek előtérbe, többek között szó lesz a fenntarthatóság gazdasági hatásairól, az ökolábnyomról, a nemek közötti egyenlőségről, a körforgásos gazdaságról és még sok másról.
Minden hallgatónkat ösztönzünk A fenntarthatóság kora - Kérdések és válaszok tárgy felvételére Neptunban. A képzés tárgyfelelőse: Dr. Szeberényi András
Üdvözlettel,
a Budapesti Metropolitan Egyetem csapata
2024. 11. 01.Hírek
Szenior Akadémia indul a Budapesti Metropolitan Egyetemen
A Budapesti Metropolitan Egyetem 2024 novemberében előadássorozato …
A Budapesti Metropolitan Egyetem formatervező alumni-ja lett a BIG SEE Product Design Award 2024 győztese
A Nimue intelligens vízminőség-ellenőrző bója nyerte el a 2 …
Második alkalommal vett részt a METU a Design Week Sepsiszentgyörgyön
Design Week Sepsiszentgyörgy 2024. A Budapesti Metropolitan Egyetem 20 …
A Budapesti Metropolitan Egyetem az EAIE éves konferenciáján: Új Lehetőségek a Nemzetközi Együttműködésben
A Budapesti Metropolitan Egyetem (METU) immár második alkalommal k …
A METU az Erasmus Programot ünnepelte a nemzetközi #ERASMUSDAYS rendezvénysorozat részeként
2024 októberében a Budapesti Metropolitan Egyetem (METU) ism&eacut …
A Harvard Business School képviselői látogattak el a METU-ra
Október 19-én a Budapesti Metropolitan Egyetem I. épül …
HunJam 2024
Harmadik alkalommal kerül megrendezésre Magyarország legnagyo …
Október 6-ig látogatható Tóth Andrej oktatónk veszprémi kiállítása
Tóth Andrej tervezőgrafikus, képzőművész PLAKÁTOK - 20 év című kiállítása a vesz …