Entrée 2018
A képző- és iparművészeti egyetemeken frissen végzett hallgatók munkái legtöbb esetben csupán az adott intézmény falain belül, a hallgatóknak a diplomavédések apropóján rendezett kiállításokon láthatóak. Éppen ezért, a Hybridart Management 2014-ben elindította Entrée névre keresztelt programját és az ahhoz kapcsolódó kiállításokat, hogy az oktatási intézmények falain kívül, más platformokon is láthatóak legyenek a hazai művészeti egyetemeken frissen végzett hallgatók alkotásai.
A tárlat a Magyar Képzőművészeti Egyetem, a Moholy- Nagy Művészeti Egyetem, a Pécsi Tudományegyetem Művészeti Kara, az Egri Eszterházy Károly Egyetem Vizuális Művészeti Intézete, a Szegedi Tudományegyetem Művészeti Kara, a Kaposvári Egyetem Művészeti Kara, valamint a METU frissdiplomásainak munkáiból ad válogatást.
Az idei Entrée kiállításra a Képi ábrázolás, Fotográfia és Tervezőgrafika alap- és mesterszakon végzett hallgatók alkotásai közül válogattunk.
Olyan munkákat igyekeztünk egymás mellé helyezni, amelyek bár más-más szakon készültek, de mégis kapcsolódnak egymáshoz témájuk, színhasználatuk vagy formai megoldásaik mentén. Így kerül egymás mellé Vitányi Regina Köz-beszéd című sorozata, amely talált mondatokra adott képi reakció és Monszport Vivien által megalkotott Kis Vizzy fiktív figurájának egy-egy mondattal is megjelölt élethelyzete, vagy Szegfű Liliána saját falujáról készített könyve, és Pressing Zsófia tudatos hulladékgazdálkodásra nevelő társasjátéka, a Pucolj!. A fekete-fehér megjelenítés két végpontjaként is tekinthető Pekár Áron Kemoprint című munkája, melyet előhívó folyadék nyomtatásával hozott létre, és Károsi Zsófia Szférák zenéje című könyve, amely két- és háromdimenziós formában is megjeleníti az égitestek közötti harmóniákat és azok elméletét. Zsemberi-Szigyártó Miklós Zsibbadás című munkája egy privát élettapasztalatot, a pánikbetegséget igyekszik olyanok számára is értelmezhetővé tenni, akiknek még nem volt pánikrohamuk, Lázár Dóra Közért webshopja viszont a társadalmi szinten is mérhető vásárlási, műtárgyvásárlási szokások megváltozását, és napjaink képfogyasztási szokásait állítja fókuszba.
Megnyitó: 2018. október 26., 19.00
Megtekinthető: 2018. október 27. – november 7. között
Helyszín: Mikve Galéria, Palota út 1.
METU-s kiállítók:
Károsi Zsófia, Kiss Benedek, Lázár Dóra, Monszport Vivien, Pekár Áron, Pressing Zsófia, Szegfű Liliána, Szőke Lili, Taskin Aysu, Vitányi Regina, Zsemberi-Szígyártó Miklós
Hírek
Szenior Akadémia indul a Budapesti Metropolitan Egyetemen
A Budapesti Metropolitan Egyetem 2024 novemberében előadássorozato …
A Budapesti Metropolitan Egyetem formatervező alumni-ja lett a BIG SEE Product Design Award 2024 győztese
A Nimue intelligens vízminőség-ellenőrző bója nyerte el a 2 …
Második alkalommal vett részt a METU a Design Week Sepsiszentgyörgyön
Design Week Sepsiszentgyörgy 2024. A Budapesti Metropolitan Egyetem 20 …
A Budapesti Metropolitan Egyetem az EAIE éves konferenciáján: Új Lehetőségek a Nemzetközi Együttműködésben
A Budapesti Metropolitan Egyetem (METU) immár második alkalommal k …
A METU az Erasmus Programot ünnepelte a nemzetközi #ERASMUSDAYS rendezvénysorozat részeként
2024 októberében a Budapesti Metropolitan Egyetem (METU) ism&eacut …
A Harvard Business School képviselői látogattak el a METU-ra
Október 19-én a Budapesti Metropolitan Egyetem I. épül …
PÁLYÁZATI FELHÍVÁS KÖNYVBORÍTÓ KÉSZÍTÉSÉRE
A Budapesti Metropolitan Egyetemen (a továbbiakban: METU) belül a Gr …
Zöld CAMPUS Ötletpályázat
A Budapesti Metropolitan Egyetemen (a továbbiakban: METU) belül a Gr …