BKF: Hamarosan a mozikban!
Stratégiai együttműködést írt alá a Budapesti Kommunikációs és Üzleti Főiskola (BKF) és az Origo Filmstúdió. A BKF nemzetközi filmes képzésében részt vevő hallgatói ezentúl a budapesti Origo Filmstúdióban – ahol a Die Hard 5-öt és a Herculest is forgatták – tanulhatják a szakmát.
Idén szeptembertől a Budapesti Kommunikációs és Üzleti Főiskola művészeti szakos hallgatói a világ egyik legjelentősebb filmes komplexumában, a 17,5 hektáron fekvő, 9 műteremmel rendelkező budapesti Origo Filmstúdióban kapnak különleges gyakorlati lehetőséget. Abban a környezetben, ahol Bruce Willis (Die Hard 5), Keanu Reeves (47Ronin) és sok más világhírű sztár forgatott, és forgat jelenleg is. A legnagyobb magánkézben lévő főiskola és a legmagasabb hollywoodi követelményeknek megfelelő filmstúdió között most életbe lépő, exkluzív együttműködés célja, hogy a felek együtt erősítsék a magyar művészeti oktatás, a filmszakma és a filmgyártás nemzetközi hírnevét.
Kepes András, a BKF Művészeti Tanácsának elnöke elmondta, „szerencsés helyzetben van a Budapesti Kommunikációs és Üzleti Főiskola, hiszen ellentétben a többi művészeti egyetemmel, a filmtől, az iparművészeten át, a képzőművészetig tucatnyi művészeti ágat ölelnek fel akkreditált alapképzési és mesterképzési szakjai, lehetővé téve ilymódon az átjárást a különböző művészeti területek között. Az üzleti, a kommunikációs és turisztikai képzéssel együttműködve pedig, a BKF képes lefedni a filmgyártás és forgalmazás valamennyi területét. Az együttműködés így lehetőséget nyújt a hallgatók számára, hogy a filmgyártás teljes spektrumában ismereteket szerezzenek, a hagyományos filmművészeti képzéstől (rendező, operatőr, animációs rendező, vágó, filmforgatókönyvíró, producer) a legkorszerűbb digitális utómunkáig (vágás, hangdesign, médiadesign, grafika), de a stúdió és a főiskola szakmai háttere alkalmas a díszlet- és jelmeztervezés, a gyártási-költségvetési, sőt a speciális filmes catering képzésre is. Mindez, a nemzetközi produkcióban való asszisztálás lehetőségével együtt olyan gyakorlati lehetőséget biztosít a BKF hallgatói számára, amivel a világon is csak kevés egyetem dicsekedhet.”
”Az együttműködés célja, hogy a filmes stáblistákon még több magyar név szerepeljen!” – tette hozzá Kecskés Ilona, az Origo Filmstúdió vezetője, aki hozzátette, hogy a legtehetségesebb hallgatókra munkatársként is számítanak majd.
Kameramanok, Média designerek, Tervezőgrafikusok, valamint például a Filmoperatőr, Mozgóképművész, és a Mozgóképkultúra és médiaismeret szakos magyar és külföldi hallgatók tanulnak majd a filmstúdió tanműhelyeiben és műtermeiben.
A képre kattintva még több fotót megnézhet az eseményről és a stúdióbejárásról. A képeket Rakó Alex készítette.
2014. 09. 26.Hírek
Szenior Akadémia indul a Budapesti Metropolitan Egyetemen
A Budapesti Metropolitan Egyetem 2024 novemberében előadássorozato …
A Budapesti Metropolitan Egyetem formatervező alumni-ja lett a BIG SEE Product Design Award 2024 győztese
A Nimue intelligens vízminőség-ellenőrző bója nyerte el a 2 …
Második alkalommal vett részt a METU a Design Week Sepsiszentgyörgyön
Design Week Sepsiszentgyörgy 2024. A Budapesti Metropolitan Egyetem 20 …
A Budapesti Metropolitan Egyetem az EAIE éves konferenciáján: Új Lehetőségek a Nemzetközi Együttműködésben
A Budapesti Metropolitan Egyetem (METU) immár második alkalommal k …
A METU az Erasmus Programot ünnepelte a nemzetközi #ERASMUSDAYS rendezvénysorozat részeként
2024 októberében a Budapesti Metropolitan Egyetem (METU) ism&eacut …
A Harvard Business School képviselői látogattak el a METU-ra
Október 19-én a Budapesti Metropolitan Egyetem I. épül …
PÁLYÁZATI FELHÍVÁS KÖNYVBORÍTÓ KÉSZÍTÉSÉRE
A Budapesti Metropolitan Egyetemen (a továbbiakban: METU) belül a Gr …
Zöld CAMPUS Ötletpályázat
A Budapesti Metropolitan Egyetemen (a továbbiakban: METU) belül a Gr …