2021-ben is megrendezzük a Mutasd! Portfolio Days-t - művész oktatóinkat kérdeztünk az eseményről
IDÉN ONLINE FORMÁBAN
Regisztrálj portfólió napjainkra, mutasd meg munkáidat, beszélgess oktatóinkkal!
Vannak kreatív szakmák, ahol időnként „megnyitják a kapukat” és lehetőséget adnak az adott szakmában végzett vagy már aktívan dolgozó embereknek, hogy megmutathassák legjobb munkáikat. Ez mindkét fél számára hasznos találkozás, hiszen sosem lehet tudni, hogy melyik jelentkezőben rejlik ott a jövő reménysége.
A Metropolitan Egyetem által szervezett Portfolio Days azoknak a felvételi előtt álló fiataloknak teremt alkalmat a bemutatkozásra, akiket érdekel, hogy az adott szakterületen tapasztalt, neves oktatók, hogyan vélekednek az alkotásaikról, milyen jó tanácsokkal nyújtanak segítséget nekik a jövőre vonatkozóan.
A Portfolio Days virtuális forgószínpadán 15 percenként más jelentkező kap lehetőséget, hogy megmutassa, hol is tart a portfóliója összeállításában és élő visszajelzést kapjon róla. Oktatóink segítenek az alkotások útvesztőjében megtalálni a helyes irányt, a megfelelő technikát, és eligazítanak a témák erdejében is.
Idén, a hagyományoktól eltérően konferencia alkalmazás útján tudsz oktatóinkkal beszélgetni. Az előzetesen regisztrált időpontban az online egyeztetés során mindent megtudhatsz arról, hogy hogyan állítsd össze a felvételire a portfóliódat, miben fejlődj, mire koncentrálj a felkészülési időszakban. Bővebb információt az esemény weboldalán találsz: https://portfoliodays.metropolitan.hu/
Megkérdeztünk oktatókat az Építészet és Design tanszékről, a Formatervező és a Belsőépítész tervező szakokkal kapcsolatban arról, hogy mit gondolnak, miért lehet hasznos egy ilyen alkalom a leendő hallgatóknak.
Kovács Zoltán DLA
Kovács Zoltán DLA építész-belsőépítész vezetőtervező a Belsőépítész tervező művészszakkal kapcsolatban az alábbiakat osztotta meg velünk
Mit gondolsz miért lehet jó egy felvételi előtt álló hallgatónak, ha részt vesz a Portfolio Days-en?
Kovács Zoltán DLA: Egy felvételizőnek a portfoliójának bemutatásán túl, sokat jelenthet, hogy egy METU-s tanárral elbeszélgethet az előtte álló feladatokról és véleményt hallhat az eddigi munkáiról.
Mit adhat a résztvevőknek?
K.Z.: Helyismeretet és pozitív benyomást a szak munkájáról.
Tapasztalataid és tudásod alapján kinek ajánlanád az építészet területét?
K.Z.: Nincs építész szakunk, csak belsőépítész. Ez persze azt jelenti, hogy a belsőépítész tervezőnek is kapcsolódnia kell az építészeti gondolkodáshoz és szerves részeként kell látnia a téri követelményeket. A legnagyobb kihívás nemcsak az építészeti kérdések megértése, de rengeteg egyéb társterületet is szükséges megismerni a képzési idő során, úgyis mint képzőművészeti ágak, iparművészeti ágak, speciális szakmák és szakterületek, technológiák és anyagkutatások stb. és mindezt be is kell tudni építeni tervezési feladataikba.
Miért jó vagy miben kifejezetten erős a METU belsőépítészet képzése?
K.Z.: Az országban a legrégebben fennálló képzési forma, amit a szakmájukat gyakorló és abban jártas tanárok, gyakorlati képzési formában tudják átadni, sok mai építési helyszínnel való bejárással.
Milyen lehetőségeik vannak a hallgatóknak, hogy már a képzés során elkezdjék építeni a portfóliójukat?
K.Z.: A METU képzésének alapjait képezik a különböző rendezvények és szakos lehetőséget, vagyis a nyári művésztelep, a pályázatok pl. a Hello Wood, hazai és nemzetközi pályázatok, Erasmus ösztöndíjak és Workshop-ok. Emellett az egyetemi szintű rendezvények, Országos Művészeti Diákkör pályázatai. Hallgatóinknak a képzés során már lehetőségük van különböző tervező stúdiók munkájában gyakornokként részt venni és megismerni a hazai tervezőirodák munkáját.
György Árpád Hunor
György Árpád Hunor a Formatervező szak kapcsán a következőket mondta:
Mit gondolsz, miért lehet jó egy felvételi előtt álló leendő hallgatónak, ha részt vesz a Portfolio Days-en? Mit adhat a résztvevőknek?
György Árpád Hunor: Ez egy nagyon hasznos és értékes lehetőség minden jelentkezni vágyó hallgató jelöltnek, mert itt megmutathatja az eddig összeállított portfólióját, amit építő jellegű javaslatokkal látunk el. Így a felvételire felkészültebben érkezhetnek azok a jelöltek, akik ezzel a lehetőséggel éltek.
Tapasztalataid és tudásod alapján kinek ajánlanád az formatervezés területét?
Gy.Á.H.: Mindenkinek, aki szereti a tárgyak kimeríthetetlen és változatos világát, és aki ebben a világban szeretne új és egyedi tárgyakat tervezni, esetleg létrehozni azokat.
Miért jó vagy miben kifejezetten erős a METU Formatervező képzése?
Gy.Á.H.: Legfőbb ereje a képzésnek az, hogy szakmájukat aktívan űző, abban kiváló eredményeket elérő oktatói gárda módszereit megismerve tudnak a hallgatóink saját tervezői szemléletet felépíteni. Ebben a folyamatban az aktuális félévek feladatain keresztül, minden segítséget megkapnak a hallgatók.
Mit gondolsz a formatervező hallgatók képzésében hogyan érhető tetten az Alkotóegyetem koncepció?
Gy.Á.H.: Az oktatók és hallgatók kapcsolata elsősorban partneri alapokra épít, továbbá a szakma aktuális elvárásait szimuláló helyzeteket produkál, valós gyártói kapcsolatok révén. Ennek előnye az, hogy használható, gyakorlatorientált tudássá formálható, amihez természetesen a hallgatók aktivitása adja az egyedi színezetet.
Várunk szeretettel a Portfolio Days eseményen! Kattints IDE és regisztrálj most!
Hírek
Szenior Akadémia indul a Budapesti Metropolitan Egyetemen
A Budapesti Metropolitan Egyetem 2024 novemberében előadássorozato …
A Budapesti Metropolitan Egyetem formatervező alumni-ja lett a BIG SEE Product Design Award 2024 győztese
A Nimue intelligens vízminőség-ellenőrző bója nyerte el a 2 …
Második alkalommal vett részt a METU a Design Week Sepsiszentgyörgyön
Design Week Sepsiszentgyörgy 2024. A Budapesti Metropolitan Egyetem 20 …
A Budapesti Metropolitan Egyetem az EAIE éves konferenciáján: Új Lehetőségek a Nemzetközi Együttműködésben
A Budapesti Metropolitan Egyetem (METU) immár második alkalommal k …
A METU az Erasmus Programot ünnepelte a nemzetközi #ERASMUSDAYS rendezvénysorozat részeként
2024 októberében a Budapesti Metropolitan Egyetem (METU) ism&eacut …
A Harvard Business School képviselői látogattak el a METU-ra
Október 19-én a Budapesti Metropolitan Egyetem I. épül …
HunJam 2024
Harmadik alkalommal kerül megrendezésre Magyarország legnagyo …
Október 6-ig látogatható Tóth Andrej oktatónk veszprémi kiállítása
Tóth Andrej tervezőgrafikus, képzőművész PLAKÁTOK - 20 év című kiállítása a vesz …