20 ÉVES A METU, SZATMÁRI SÁRA TÖRTÉNETE
A Budapesti Metropolitan Egyetem 20 éves lett! Rengeteg emlékezetes esemény történt ez idő alatt, ezek közül néhányat szeretnénk felidézni veletek közösen. Egy időutazásra invitálunk benneteket jelenlegi és alumni hallgatóink, oktatóink és munkatársaink történeteivel. Tartsatok velünk! Ismerjétek meg Szatmári Sára Kereskedelem és Marketing BA szakos hallgatónk történetét.
Mi a legnagyobb tanulság, amire a METU megtanított?
Leginkább arra, hogy merjek változtatni és újra kezdeni. Sokszor kihagytam ezelőtt lehetőségeket mert csak azt láttam magam előtt, hogy miért nem sikerülhet és nem mertem lépni. A METU-n viszont mind oktatóimtól, mind a hallgatótársaimtól éreztem az ösztönzést arra, hogy minél több területen kipróbáljam magam. Szerencsére, itt erre rengeteg lehetőséget is biztosít az egyetem, különböző szervezetek és programok által.
Mi az első emléked az egyetemmel kapcsolatban?
A legjobb barátnőm 2017-ben kezdett művészeti képzésen, és ezáltal megismerkedtem egy nyitott és motivált csapattal. Ekkor még én egy másik intézmény hallgatója voltam, így egyszerre több társasággal töltöttem a szabadidőmet, de idővel úgy éreztem a METU közössége közelebb áll hozzám. Eleinte nagyon tartottam a változástól, de végül valóban megtaláltam itt a helyem.
Mesélj egy meghatározó élményedről az egyetemmel kapcsolatban! Ez lehet a legkedvesebb, legviccesebb, legizgalmasabb vagy legfontosabb.
Nagyon szerettem az egyetemi rendezvényeken részt venni, az egyik legemlékezetesebb élményem egy Halloween buli volt, amikor mindenki beöltözve járta a várost egy kocsmatúra keretein belül és úgy éreztük miénk a világ.
Később tanulmányaim során is több érdekes projektet teljesíthettem, a kedvencem amikor csoport munkában, hallgatótársaimmal közösen alkothattunk. Például egy rendezvényszervezés óra keretein belül tudtam segítséget kérni a vizuális megjelenítésekhez művészeti hallgatóktól.
Mit gondolsz, miben rejlik a METU sikere?
A METU nem próbál megváltoztatni minket, nem akar egy bizonyos képet vagy keretrendszert ránk erőltetni. A lehető legtöbbet tudjuk magunkból kihozni, ha mi is kellő energiát beleteszünk, de egy percig sem éreztem itt azt, hogy valaki másnak kellene lennem. Ennek ellenére sokszor ösztönzött arra a környezetem, hogy fejlődjek.
Hogyan látod a METU jövőjét 5-10 év múlva?
Bízom benne, hogy továbbra is ilyen nyitottan és elfogadóan kezeli a hallgatók véleményét és személyiségét az intézmény. Esetleg egyre több partneregyetemmel, a világ minden tájáról, biztosítva ezt a sokszínűséget.
2021. 10. 07.Hírek
Szenior Akadémia indul a Budapesti Metropolitan Egyetemen
A Budapesti Metropolitan Egyetem 2024 novemberében előadássorozato …
A Budapesti Metropolitan Egyetem formatervező alumni-ja lett a BIG SEE Product Design Award 2024 győztese
A Nimue intelligens vízminőség-ellenőrző bója nyerte el a 2 …
Második alkalommal vett részt a METU a Design Week Sepsiszentgyörgyön
Design Week Sepsiszentgyörgy 2024. A Budapesti Metropolitan Egyetem 20 …
A Budapesti Metropolitan Egyetem az EAIE éves konferenciáján: Új Lehetőségek a Nemzetközi Együttműködésben
A Budapesti Metropolitan Egyetem (METU) immár második alkalommal k …
A METU az Erasmus Programot ünnepelte a nemzetközi #ERASMUSDAYS rendezvénysorozat részeként
2024 októberében a Budapesti Metropolitan Egyetem (METU) ism&eacut …
A Harvard Business School képviselői látogattak el a METU-ra
Október 19-én a Budapesti Metropolitan Egyetem I. épül …
HunJam 2024
Harmadik alkalommal kerül megrendezésre Magyarország legnagyo …
Október 6-ig látogatható Tóth Andrej oktatónk veszprémi kiállítása
Tóth Andrej tervezőgrafikus, képzőművész PLAKÁTOK - 20 év című kiállítása a vesz …